اخبار مهم
Home / زایمان / ۴۰ هفته باردارم ولی دهانه رحمم نرم نشده
95521_549.jpg

۴۰ هفته باردارم ولی دهانه رحمم نرم نشده

سوال مخاطب هریس پویا: من هفته ۴۰ بارداری هستم و دهانه رحمم باز شده ولی نرم نشده، درطی روز حداقل ۱ ساعت پیاده روی دارم و حرکت چرخش کمر رو هم انجام میدم شب ها هم درد دارم ولی منظم نمیشه راه حلی برای مشکله من هست؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز با توجه به اینکه در هفته چهلم از بارداری تان هستید اصلا دست دست نکنید. حتما به یکی از بیمارستان هایی که اورژانس زنان و زایمان دارند یا بیمارستانی که قرار است آنجا زایمان طبیعی انجام دهید مراجعه کنید تا با توجه به سن بارداری تان و اینکه هنوز دردهای زایمانی شروع نشده اقدامات لازم از نظر بررسی قلب جنین با گرفتن نوار قلب و همچنین تست های ارزیابی سلامت جنین توسط پزشک برای شما انجام شده و از سلامت جنین مطمئن شویم و در صورت لزوم اقدامات درمانی بعدی برای شما برنامه ریزی شود. 

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.