اخبار مهم
Home / قصد بارداری / یک سال انتظار برای بارداری و سقط جنین
66207_406.jpg

یک سال انتظار برای بارداری و سقط جنین

سوال مخاطب هریس پویا: من ۲۰ سالمه و بخاطر خونریزی شدید جنین  ۷ هفته را سقط کردم. قبل از بارداری یکسال انتظار کشیده بودم و بخاطر کیست که داشتم باردار نمی شدم. الان قصد بارداری دارم چون از لحاظ روحی من و همسرم خیلی داغون هستیم. چی بخورم که کمرم سفت بشه و ضعف نداشته باشم و بتونم باردار بشم. چون ضعیفم؟ یک هفته ازسقط می گذره می خوام جلوگیری نکنم. مشکلی برامن و بارداری بعدیم پیش نمی آید؟

پاسخ رویا شریفان، کارشناس ارشد مامایی:
یک بار سقط جنین مسئله جدی نیست که تا این حد باعث نگرانی و ناراحتی شما  و همسرتان شده است. حتی نیاز به بررسی خاصی ندارد زیرا عادی تلقی می شود. معمولا به دلایل کروموزومی مرتبط است که جنین از بدن مادر دفع می شود. معمولا توصیه می شود که خانم ها بعد از سقط جنین اجازه دهند که سه دوره پریود شوند و بعد برای بارداری اقدام کنند تا  بافت رحم ترمیم شود آمادگی برای بارداری مجدد را کسب کند.

پاسخ دکتر اعظم سادات جزایری، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
رژیم غذایی و باروری به طور مستقیم با هم ارتباط دارند. اگر شما و همسرتان از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید شانس بیشتری برای تسریع و تسهیل این روند خواهید داشت.  
از میوه ها و سبزیجات، چه تازه و چه خشک شده استفاده کنید. در هر وعده غذایی یک واحد مواد نشاسته ای میل کنید. انواع پروتئین ها مانند تخم مرغ، حبوبات، گوشت بدون ، چربی، مرغ و بویژه ماهی را در برنامه غذای روزانه خود بگنجانید. لبنیات کم چرب، منابع اسید فولیک و منابع ویتامین آ همگی از جمله مواد غذایی هستند که به خانم و آقایی که قصد بارداری دارند توصیه می کنیم در برنامه غذایی خود استفاده کنند. آب هویچ و هویج از منابع غنی و مفید ویتامبن آ هستند.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.