اخبار مهم
Home / کودک / کودک آزاری تنها به تنبیه بدنی ختم نمی شود
68920_186.jpg

کودک آزاری تنها به تنبیه بدنی ختم نمی شود

کودک آزاری پدیده دلخراش و کج خلقی اضطراب، کابوس‌های شبانه، شب ادراری، نارسایی در رشد، بی‌اعتمادی نسبت به والدین و اطرافیان از جمله مشخصات کودک مورد آزار است. دلخراش جوامع بشری بوده که تنها به تنبیه‌های بدنی ختم نمی‌شود.

سمیرا ایمان نژاد آسیب شناس اجتماعی عنوان کرد: کودک آزاری یک پدیده دلخراش در جوامع بوده که فقط شامل کتک زدن و تنبیه‌های شدید نبوده بلکه تمام مواردی که باعث ضرر در جسم، روان و ئحتی محروم شدن از امکانات اولیه در زندگی را کودک آزاری می‌گویند.

این آسیب شناس گفت: والدین نیز به دلایل بسیاری از جمله اصول تربیتی نادرست، مشکلات خانوادگی خصوصا درگیری‌های والدین، جمعیت بسیار و داشتن فرزندان زیاد با وجود فقر و مشکلات مالیف بیماری‌های روانی و اعتیاد والدین اقدام به کودک آزاری می‌کنند.کودک آزاری پدیده دلخراش جوامع بشری بوده که تنها به تنبیه‌های بدنی ختم نمی‌شود.

ایمان‌نژاد در پایان افزود: مراجعه به متخصص برای درمان مشکلات روحی این کودکان ضروری و نیز سعی در جلب اعتماد وی و صحبت درباره مواردی که باعث شادیش شده همچنین از یادآوری خاطرات تلخ گذشته پرهیز کرده  زیرا موجب افسردگی  و یا خشم کودک خواهد شد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.