اخبار مهم
Home / قصد بارداری / کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟
861324_729.jpg

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

وب سایت نی‌نی بان: کم خونی خفیف در کودکان علائم کمی را بروز می دهد و یا حتی ممکن است هیچ علائمی را نشان ندهد.

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

در طول سال های رشد، اکثر کودکان از برخی مسائل مربوط به سلامت جزئی مانند بیماری های چند روزه و مداوم رنج می برند. این موضوع، بیشتر به خاطر این است که سیستم ایمنی بدن کودکان شما به طور مداوم در حال تحول می باشد. اسهال مکرر، سرماخوردگی و سرفه، بدن کودک را که در طول مراحل رشد مشغول نگه داشته و از رشد و بالندگی باز می دارد و حتی می تواند سبب کم خونی کودک شما شود.

ادامه مطلب را در هریس پویا بخوانید…
بچه تهرانی ها، این ویتامین را کم دارند!


کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی اطفال، از کمبود ویتامین D در کودکان تهران خبر داد و گفت: شایع ترین بیماری استخوانی در اطفال، نرمی استخوان است. دکتر تقی بغدادی اظهار کرد: پوکی استخوان به کمبود مواد معدنی در استخوان‌ها گفته می‌شود و اساسا علائم و اثرات آن در کودکان در حال رشد که صفحه رشد استخوانی آن‌ها باز است؛ نسبت به افراد بالغ متفاوت است و معمولا کمبود مواد معدنی در سنین رشد موجب نرمی استخوان می‌شود که اثرات آن بیشتر در نزدیکی صفحات رشد دیده می‌شود.

ادامه مطلب را در هریس پویا بخوانید…درمان شب ادراری بچه، بهترین خوردنی ها


کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

شب‌ادراری کودکان از آنگونه بیماری‌هایی است که بیشتر از آنکه تاثیر فیزیکی روی کودک داشته باشد او را از لحاظ روانی آزرده و افسرده می‌کند. هرچند این بیماری در بزرگسالان هم وجود دارد و تنها مختص کودکان نیست.  در هر حال شب ادراری از جمله بیماری های آزاردهنده است که تاثبر بدی در روحیه  افراد تاثیر بدی می گذارد.

ادامه مطلب را در هریس پویا بخوانید…
لوس شدن بچه، چطور باهاش رفتار کنم؟

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

همه قبل از بچه‌دار شدن با دیدن رفتار کودکان دیگر می‌گویند:”من بچه‌ام را اینقدر لوس بار نمیارم”. اما بعد بچه دار شدن کودکشان همان کودکی خواهد بود که دیگری با دیدنش همین جمله بالا را می‌گوید. هیچ‌کس تحمل بچه لوس را ندارد و همه از آن گریزانند اما بیشتر کودکان به نحوی در این دوره زمانه لوس بار می‌آیند با وجود آنکه پدر ومادرشان از داشتن کودک لوس بیزار بودند اما چون این ده مورد را مورد کودکشان در نظر نگرفتند کودکشان لوس تربیت شده‌است.

ادامه مطلب را در هریس پویا بخوانید…سنجش بینایی کودک، پیش از دوران مدرسه

کم خونی در بچه‌ها چه نشانه‌هایی دارد؟

 امروزه پزشکان توصیه می‌کنند غربالگری روتین بینایی هرچه زودتر و پیش از آنکه کودک دوران مدرسه را آغاز کند، انجام شود. این مساله از این جهت اهمیت زیادی دارد که وضعیت تنبلی چشم یا آمبلیوپی رد شود، چون اگر زود درمان نشود، می‌تواند منجر به از دست رفتن دائمی بینایی شود.

ادامه مطلب را در هریس پویا بخوانید…

علائم بارداری