اخبار مهم
Home / قصد بارداری / کلینیک ناباروری یزد، اطلاعات لازم و دقیق (۸)
12309_997.jpg

کلینیک ناباروری یزد، اطلاعات لازم و دقیق (۸)

هریس پویا، مستانه تابش : هشتمین مطلب از بسته کلینیک‌ های ناباروری به معرفی کلینیک ناباروری یزد در جنوب ایران می پردازد.


عده ای از متخصصان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی در سال ۱۳۶۸ دور هم جمع شدند تا مرکز درمانی ناباروی این استان را راه اندازی کنند. این مرکز در سال ۱۳۷۹ از سوی معاونت آموزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تبدیل به قطب علمی كشور در زمينه ناباروري و توليد مثل شده و جوایزه فراوانی از جمله عنوان مركز تحقيقاتي نمونه را در جشنواره پژوهشي رازي در سال ۱۳۸۰ دریافت کرده است. 
کلینیک ناباروری یزد و همه خدمات ارائه شده به زوج های نابارور 
کلینیک ناباروری یزد شامل کلینیک های زنان، ارولوژی، مشاوره ژنتیک و روان پزشکی است و زوج های نابارور پس از پذیرش در این مرکز باید به این کلینیک ها مراجعه و توسط متخصصان مورد معاینه قرار گیرند تا علت بچه دار نشدنشان مشخص شود. پس از طی این فرایند نحوه درمان مشخص شده و زوج وارد این پروسه می شوند. 
یکی از نقاط قوت این مرکز پایین بودن نسبی هزینه های درمانی ناباروی در آن است که باعث شده حتی خیلی از پایتخت نشین ها برای درمان مشکل بچه دار نشدن خود به این مرکز مراجعه کنند. 
به گزارش هریس پویا انجام روش درمانی IVF در کلینیک ناباروری یزد قدمتی طولانی دارد چون اولین نوزاد حاصل از تکنیک در ایران در سال ۱۳۶۹ در این مرکز به دنیا آمده است. اولین نوزاد حاصل از IUI هم در سال ۱۳۷۹ در این مرکز متولد شد . جالب است بدانید که اولین نوزاد حاصل از میکرواینجکشن و اولین نوزاد حاصل از اسپرم های اپیدیدیم و میکرو اینجکشن ایران هم متعلق به مرکز درمان ناباروی یزد هستند. 
IVM یا همان بالغ کردن تخمک  در محیط خارج از بدن و بارور کردن آن از دیگر فعالیت های موفق این مرکز  است. 
چقدر باید بپردازیم؟ 

روش

هزینه

IVF

چهار و نیم میلیون تومان

ICSI

چهار و نیم میلیون تومان

IUI

۸۰۰ هزار تومان

IVM

۲۶۰ هزار تومان

آیا می توانیم در کلینیک ناباروری یزد از بیمه استفاده کنیم؟ 
این مرکز طرف قرار داد با هیچ بیمه ای نیست اما برگه ای را جهت دریافت مبلغ درمان از بیمه طرف قرارداد بیمار در اختیار مراجعه کننده قرار می دهد.
 
 
چطور از کلینیک ناباروری یزد وقت بگیریم؟ 
مراجعه تماس تلفنی (شماره تماس ۳۸۴۷۰۸۵- ۰۳۵) و مراجعه حضوری 
 
برای تشکیل پرونده در کلینیک ناباروری یزد به چه مدارکی احتیاج داریم؟
شناسنامه و کارت ملي زوجين 
 
به کجا مراجعه کنیم؟ 
یزد، صفاییه، خیابان بوعلی، مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری یزد
اگر دچار مشکل ناباروری هستید و می خواهید با سایر کلینیک های ناباروری در تهران و شهرستان ها آشنا شوید، ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید.