اخبار مهم
Home / قصد بارداری / کلینیک ناباروری صارم، اطلاعات لازم و دقیق (۱)
12285_226.jpg

کلینیک ناباروری صارم، اطلاعات لازم و دقیق (۱)

هریس پویا، مستانه تابش: اولین مطلب از بسته کلینیک های ناباروری به معرفی کلینیک ناباروری صارم وابسته به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی صارم در تهران می پردازد.

حدود ۹ سال از راه اندازی بیمارستان صارم در غرب پایتخت می‌ گذرد و این بیمارستان که در آن خدمات تخصصی و فوق تخصصی زنان و زایمان ارائه می شود در همین مدت نسبتا کوتاه توانسته نام خود را به عنوان یکی از بهترین مراکز فعال در این زمینه مطرح کند. اما آنچه که صارم را از سایر بیارستان های فوق تخصصی زنان و زایمان متفاوت کرده حضور دکتر ابوطالب صارمی به عنوان موسس بیمارستان است. 

زوج هایی که به هر دلیل دچار ناباروری هستند و دنبل روشی جایگزین بریا بچه دار شدند می گردند، احتمالا این نام را به خوبی می شناسند. دکتر صارم بنیانگذار روش IVF (درمان نازایی) در ایران است که نه فقط در راه اندازی مرکز باروری و ناباروری IVF صارم نقش داشته بلکه مؤسس انجمن متخصصین باروری و ناباروری نیز هست و در تأسیس درمانگاه IVF بیمارستان آبان تهران، مرکز ناباروری و جنین آزمایشگاهی و استادیار بیمارستان شریعتی تهران نیز همکاری داشته است.  

 

صارم و همه خدمات ارائه شده به زوج های نابارور

نقطه قوت کلینیک ناباروری صارم حضور یک تیم پزشکی متشکل از فلوشیپ نازایی، جراح، متخصص ژنتیک، ماما، روان شناس و روان پزشک و… است که زوج های نابارور را وارد یک فرایند درمانی همه جانبه می کنند تا بتوانند بهترین نتیجه را از روش درمانی شان بگیرند. جالب است بدانید که در این کلینیک علاوه بر درمان های معمول ناباروری شامل درمان طبی و جراحی از  تکنولوژی نوین نازایی (ART) هم استفاده می شود که شناس شما را برای باردار شدن بیشتر می کند.

یکی، دو سالی است که برای بچه دار شدن تلاش می کنید و هنوز نتیجه نگرفته اید؟ قطعا دغدغه اصلی تان این است که بدانید آیا اساسا در طبقه بندی زوج های نابارور قرار می گیرید یا نه. در این راستا صارم با مشاوره های نازایی که به مراجعه کنندگان ارائه می دهد به شما کمک می کند تا از وضعیت فعلی تان با خبر شده و بدانید که چطور باید برنامه ریزی کنید. مشاورهایی که در این بیمارستان فعال هستند در خصوص همه مشکلات و حواشی بیماران در زمینه نازایی پاسخگوی شما خواهند بود. از طرف دیگر اگر هنوز اطلاعات کافی در این زمینه ندارید می توانید به صورت رایگان در کلاس های اموزشی این کلینیک که به صورت هفتگی برگزار می شود هم شرکت کنید.

در قدم بعدی توسط فلوشیپ نازایی تیم پزشکی صارم ویزیت می شوید تا ناباروری به صورت قطعی تشخیص داده شده و یک رویکرد درمانی برایتان در نظر گرفته شود. البته قبل از آغاز درمان باید یکسری آزمایشات هم بدهید که در آقایان و خانم ها متفاوت است و با هدف بررسی وضعیت اسپرم در مردان، تخمک و رحم در خانم ها انجام می شود.

سومین گام در بیمارستان صارم آزمایش PCT است. شما بعد از نزدیکی با همسرتان باید این تست را بدهید تا کفایت اسپرم و محیط دهانه رحم مورد بررسی قرار گرفته و علت نازایی تان مشخص شود.

در خلال این برررسی ها روان شناسان این بیمارستان نیز شما را بررسی می کنند تا میزان آمادگی روانی شما برای ورود به دوره درمانی پر استرس ناباروی سنجیده شود. جالب است که بعد از چند جلسه مشاوره، بعضی از زوج هایی که مشکل خاصی نداشته باشند می توانند باردار شوند و نیاز به درمان های دیگر ندارند.

وقتی علت ناباروری و وضعیت شما و همسرتان از نظر کفایت اسپرم و تخمک و رحم مشخص شد، پروسه درمانی شروع می شود که شامل مراحل و فرایندهای مختلف از جمله IUI یا انتقال مستقیم اسپرم شسته شده و ظرفیت یافته به داخل حفره رحم با استفاده از کاتتر مخصوص در زمان تخمک‌گذاری، تلقیح اسپرم به روش کلاهک یا CUP و… است.

اگر با استفاده از این روش های باردار نشدید می توانید در کلینیک صارم از سایر روش های درمان ناباروری از جمله IVF، میکرواینجکشن و میکروزیفت هم استفاده کنید.

در ضمن یادتان باشد که برای اولین معاینات در کلینیک ناباروری صارم و شما و همسرتان باید به صورت همزمان در کلینیک حضور داشته باشید تا پرونده برایتان تشکیل شود و وارد پروسه درمانی تخصصی این کلینیک شوید.  

 

چقدر باید بپردازیم؟

روش

هزینه

IVF

۵ تا ۷ میلیون تومان

ICSI

۵ تا ۷ میلیون تومان

IUI

۳۰۰ هزار تومان

 

آیا می توانیم در کلینیک ناباروری صارم از بیمه استفاده کنیم؟

بله اما در صورتیکه بیمه تکمیلی داشته باشید. صارم با تمام بیمه های تکمیلی از جمله البرز، آسیا، پارسیان و… قرارداد دارد.

 

آیا تنها یک دوره درمان نازایی در صارم کافی است؟

واقعا مشخص نیست! شاید شما نیاز باشد دو تا سه بار مراحل درمان را طی کنید تا بالاخره بچه دارد شوید و یادتان باشد که هر دوره هزینه جداگانه خودش را دارد.

 

چطور از کلینیک ناباروری صارم وقت بگیریم؟

مراجعه از طریق سایت، تماس تلفنی (شماره تماس ۴۴۶۷۰۸۸۸ ) و مراجعه حضوری سه روشی است که برای نوبت دهی به زوج های نابارور درنظر گرفته شده است. البته ما استفاده از سامانه وقت دهی سایت رسمی این بیمارستان به آدرس www.saremhospital.org را توصیه می کنیم که در صرفه جویی هزینه و وقت موثر است.

تشکیل پرونده و مراحل اولیه ورود به کلینیک هم فقط از ساعت ۹ تا ۱۰ صبح و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ بعداز ظهر انجام می شود.

 

برای تشکیل پرونده در کلینیک ناباروری صارم به چه مدارکی احتیاج داریم؟

شناسنامه و کارت ملي زوجين

 

به کجا مراجعه کنیم؟

تهران، شهرک اکباتان، انتهای فاز ۳ 

اگر دچار مشکل ناباروری هستید و می خواهید با سایر کلینیک های ناباروری در تهران و شهرستان ها آشنا شوید، ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید.