اخبار مهم
Home / قصد بارداری / کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه، اطلاعات لازم و دقیق (۷)
12305_968.jpg

کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه، اطلاعات لازم و دقیق (۷)

هریس پویا، مریم قاسمی : هفتمین مطلب از بسته کلینیک‌ های ناباروری به معرفی کلینیک ناباروری صبوحی وابسته به بیمارستان بیمارستان مهدیه در تهران می پردازد.


بخش درمان ناباروری بیمارستان مهدیه از سال ۱۳۷۶ فعالیت خود را آغاز کرد و در بهمن ماه سال گذشته بخش نازایی صبوحی هم به این بیمارستان اضافه شد تا با ارائه خدمات تخصصی با درمان ناباروری بپردازد. این مرکز هم با وجود اینکه در یکی از مناطق جنوبی تهران واقع شده؛ اما مجهز به پیشرفته ترین خدمات تشخیصی و درمانی ناباروری ست و خوشبختانه ۳۵درصد از مواردی که به این مرکز مراجعه کرده‌اند موفق و درمانشان به باروری ختم شده است.

کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه و همه خدمات ارائه شده به زوج های نابارور
در این مرکز هم طبق روال اکثر مراکز و بیمارستان های درمان ناباروری ابتدا برای زوجینی که بعد از یکسال از تلاش برای بچه‌ دار شدن هنوز موفق نشده اند، پرونده تشکیل می شود و علل ناباروری در هر یک از زوجین توسط متخصص زنان و زایمان و آندرولوژی بررسی می شود و بعد از آن طبق تشخیص، نوع درمان مشخص می گردد. در کنار تشخیص پزشکان، روانشناسان مجرب و متخصصین تغذیه نیز حضور دارند و به زوج های نابارور مشاوره می دهند.
ابتدایی ترین روش درمانی که پس از بررسی علت ناباروری مورد استفاده قرار می گیرد تجویز داروهای تحریک تخمک گذاری است که ساده ترین روش درمانی ست که در تمام مراکز دیگر هم مورد استفاده قرار می گیرد. در برخی مواقع هم یک روش تکمیلی و به نوعی کمکی برای باقی روش های درمانی است.
IUI از جمله روش‌هایی است که در این مرکز مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش اسپرم مرد از مایع انزالش جدا می شود و پس از آن به صورت مصنوعی این اسپرم ها را وارد حفره رحم زن می‌ کنند تا تخمک ها را بارور کند. اگر علت نازایی تان مشخص نیست یا اگر دچار اختلالات تخمک گذاری و اسپرم هستید این روش برایتان ایده آل است.  هر زوج ناباروری سه تا چهار بار از این روش استفاده می‌ کنند و بعد از بار چهارم تا ۳۵ درصد شانس دارند که باردار شوند. بد نیست بدانید که روش درمانی IUI نیاز به بستری در بیمارستان و استراحت و طی دوران نقاهت ندارد. 
به گزارش هریس پویا، لقاح خارج رحمی یا همان IVF هم در این مرکز ناباروری انجام می‌ شود که روش نسبتا بی خطری است. اگر لوله رحمی تان آسیب دیده، اگر به دلیل مشکلات تخمدان یا آندومتریوز رحم باردار نمی شوید و اگر همسرتان دچار مشکل است می توانید این روش را برای باردار شدن امتحان کنید. 
میکرواینجکشن نیز که در مرکز ناباروری بیمارستان مهدیه انجام می شود یک روش نسبتا تخصصی است که برای ناباروری های مردانه کاربرد دارد. 

چقدر باید بپردازیم؟ 
 

روش

هزینه

IVF

دو میلیون تومان

ICSI

دو تا ۵ میلیون تومان

IUI

یک میلیون تومان

اهدای جنین

بیش از ۵ میلیون تومان


آیا می توانیم در کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه از بیمه استفاده کنیم؟ 
در این مرکز از بیمه های خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و ارتش تنها برای پرداخت حق ویزیت استفاده می شود، البته سونوگرافی و آزمایشات مختلف با بیمه ارتش نیز صورت می گیرد.
  
چطور از کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه وقت بگیریم؟ 
پذیرش در بخش نازایی بیمارستان مهدیه هر روز صبح از ساعت ۸:۳۰ دقیقه آغاز می شود. به گزارش هریس پویا، زوج های نابارور می توانند برای دریافت خدمات این مرکز به صورت حضوری مراجعه با از طریق تماس تلفنی (شماره تماس ۵۵۰۶۲۶۲۸-۰۲۱ داخلي ۱۶۲) نوبت بگیرند. 

برای تشکیل پرونده در کلینیک ناباروری بیمارستان مهدیه به چه مدارکی احتیاج داریم؟
شناسنامه و کارت ملي زوجين 
 
به کجا مراجعه کنیم؟ 
میدان شوش، خیابان فدائیان اسلام، خیابان شیشه گرخانه، بیمارستان مهدیه، بخش نازایی

اگر دچار مشکل ناباروری هستید و می خواهید با سایر کلینیک های ناباروری در تهران و شهرستان ها آشنا شوید، ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید.