اخبار مهم
Home / کودک / کتابخوانی در نوروز، کدام کتاب‌ ها برای بچه ها مناسبترند؟
300x296xImageNews.jpg.pagespeed.ic_.lqnsz8tEek.jpg

کتابخوانی در نوروز، کدام کتاب‌ ها برای بچه ها مناسبترند؟

شهرزاد:هیچ چیز در ایام تعطیل بهتر از خواندن کتاب برای بچه‌ها نیست.چند کتاب در این زمینه به شما معرفی می‌کنیم.

 

کتاب:

نوروز

وقتی عید نوروز می رسد، بچه ها سوال های زیادی درباره چیستی و چرایی این مراسم می پرسند. کتاب «نوروز » بهترین هدیه ای است که در این ایام به کار شما و فرزندانتان می آید. این کتاب نوشته فرمهر منجزی و اعظم محبوبی است و دفتر پژوهش های فرهنگی آن را منتشر کرده است. در این کتاب پیشینه نوروز، آیین های نوروزی همچون نوروز خوانی، میر نوروزی، حاجی فیروز، هفت سین و…، تحویل سال، سیزده به در و قصه عمو نوروز به زبان ساده برای کودکان معرفی شده است.

 

 

افسانه های عامیانه ای:

گنجشک اشی مشی

گنجشک اشی مشی یک قصه عامیانه است که ترانه ای هم براساس آن ساخته شده است؛ حتما ترانه گنجشک اشی مشی را با صدای فرهاد مهراد به یاد دارید. این بار ناصر یوسفی این داستان را بازنویسی کرده است، اما نه یک بازنویسی ساده بلکه خوانشی تازه و اجتماعی که به گنجشک اشی مشی نقش یک قهرمان آزادی خواه را می دهد. این قصه خواندنی را انتشارات پیدایش منتشر کرده است.

 

 

کتاب تربیتی:

روزی که جواب آزمایش مثبت بود

پدرومادرها از کتاب هایی که به مشکلات کودک آنها اشاره می کند، استقبال می کنند. مسئله حسادت کودکان به نوزادان تازه به دنیا آمده، دغدغه بسیاری از خانواده هاست. کتاب «روزی که جواب آزمایش مثبت بود » نوشته و تصویرگری سهیلا شمس الهی است و داستانی درباره کودکی است که متوجه می شود مادرش باردار است و حالا همه اطرافیان نگران «نی‌نی » هستند. این کتاب را انتشارات «نسل نواندیش » منتشر کرده است.

 

 

کتاب:

خاطرات چوپان چاق

یکی از اتفاقاتی که مرا بسیار خوشحال می کند، خواندن داستان های زیبا و خواندنی از نویسندگان جوانی است که تا به حال آنها را نمی شناخته ام. «خاطرات چوپان چاق » را انتشارات علمی و فرهنگی منتشر کرده است. داستانی متفاوت و جسورانه که در لایه های پنهان خود مضمونی معنوی دارد. این کتاب را به آنها که در جست وجوی داستان هایی متفاوت هستند، توصیه می کنم.

 

 

 

مجله:

سروش کودکان:

سروش کودکان نزدیک به ۲۰ سال است برای بچه ها منتشر می شود. سردبیر فعلی این مجله منیژه شعاعی است و پیش از او نویسندگانی چون مصطفی رحماندوست، فریبا کلهر، احمد عربلو، هدیه شریفی و… سردبیری این مجله را به عهده داشتند.

در این مجله کودکان شما می توانند شعر، قصه، کمیک استریپ، بازی و… مناسبی را مطالعه کنند. سروش کودکان هر ماه به قیمت ۵۵۰ تومان منتشر میشود و ضمیمه ای هم برای خردسالان به همراه دارد.