اخبار مهم
Home / نوزاد / چیزهایی که در مورد شیر دادن نمی دانید (۲)
10852_501.jpg

چیزهایی که در مورد شیر دادن نمی دانید (۲)

هریس پویا، گروه ترجمه: معمولا خانمهای باردار قبل از تولد فرزندشان چیزهایی در مورد شیردادن و مشکلات مربوط به آن نظیر زخم شدن و ترک برداشتن نوک پستانها و حتی خونریزی احتمالی شنیده اند. ولی مواردی وجود دارند که هیچکس درمورد آنها توضیحی به شما نداده و حتی در کتاب های پزشکی هم به آنها اشاره ای نشده است. نکات زیر شامل تجربیات شخصی یک مادر بعد از زایمان هستند.  


۱٫ تا جایی که می توانید سینه هایتان را با دست بدوشید. اگر با شیشه به نوزادتان شیر می دهید، بلافاصله بعد از آن سینه هایتان را بدوشید یا بین شیرخوردن بچه این کار را انجام دهید.
۲٫ استرس نداشته باشید. شیرتان خشک می شود.
۳٫ تماس پوستی را نگه دارید. شیر زمانیکه اوکسیتوسین ترشح می شود جاری می شود. این زمانی است که شما رابطه ای حسی برقرار می کنید. این تولید شیر زمانیکه پوست شما به پوست نوزادتان برخورد می کند، شدیدتر می شود. یا حتی زمانیکه وقتی برای نزدیکی با همسرتان پیدا می کنید.
۴٫ غذا خوردن را فراموش نکنید. می دانم وقتی مرتب درحال نگهداری از نوزاد خود هستید، وقت کمی برای غذا درست کردن وجود دارد و وقتی هم که بچه آرام است، ترجیح می دهید از آن لحظه برای لذت بردن استفاده کنید. اگر دنبال چیزهای خاص برای خوردن به منظور افزایش شیرتان هستید، جوی دو سر، شنبلیله و سیر و حبوبات موثر هستند.
۵٫آب زیاد بنوشید.
۶٫ تسلیم نشوید. حداقل به مدت یک هفته. شیردوشیدن درروزهای اول واقعا ناامید کننده بود. سه هفته بعد، من چند برابر روز اول با دست شیر می دوشیدم.