اخبار مهم
Home / زایمان / چگونگی رابطه زناشویی بعد از زایمان (۲)
34166_109.jpg

چگونگی رابطه زناشویی بعد از زایمان (۲)

آموزش جوان: اگر از دکتر ها و ماماها بپرسید آنها توصیه می کنند که ۶ تا ۸ هفته صبر کنید. البته که این به ترجیح شما وهمسرتان هم بستگی دارد. همه این مدت را صبر نمی کنند و برخی هم زمان بیشتری صبر می کنند. در مطلب قبل درباره اینکه چرا زندگی جنسی شما دیگر مانند قبل از زایمان نیست صحبت کردیم. در ادامه به رفتارهای شوهران برای بهتر شدن رابطه زناشویی پس از زایمان می پردازیم.

زنان به تماس فیزیکی، لمس و توجه نیاز دارند. به او اطمینان دهید که همچنان جذاب است واینکه شما به احساسات او اهمیت می دهید سپس یه آرامی به او همرورزی کنید و اگر او آماده بود نزدیکی جنسی می تواند انجام شود.

ملایم باشید:
به تغییراتی که در بدن همسرتان رخ داده توجه کنید و احترام بگذارید .حساسیت به خرج دادن و مهربانی کلید انجام نزدیکی پس از زایمان هستند در این مرحله هورمون هایی که باعث نرم شدن واژن می گردند در سطح پایینی هستند، به ترشح شیر در سینه ها توجه کنید ممکن است باعث دردناک شدن آن ها باشند. خشکی واژن پس از تولد عادی است اگر همسر شما پارگی یا episiotomy داشته است ممکن است دچار درد در واژن شود چرا که هنوز بهبود نیافته است.

به چندین پیشنهاد زیر برای این مرحله توجه کنید.
۱- اولین شب نزدیکی پس از زایمان را مثل اولین تجربه نزدیکی با یکدیگر همراه با محبت و احترام و کمی هم رمانتیک بگذرانید مثل داشتن گل و شام مخصوص پیش از نزدیکی داشتن.
۲- اجازه دهید همسرتان شما را هدایت کند.
۳- اگر مشکل خشکی وجود دارد از نرم کننده های مخصوص استفاده کنید.
۴- اگر ترشح شیر از سینه شما را ناراحت می کند، پس از شیر دادن نزدیکی داشته باشید تا سینه ها خالی شده باشند.

در باره نیازها و احساسات خود حرف بزنید:
دراین باره با همسر خود صحبت کنید. احساسات خود را با او در میان بگذارید و احساسات او را بشنوید بدین ترتیب اگر او تمایلی به نزدیکی نداشت شما دلایل آنرا می دانید و آنرا به خود نسبت نمی دهید. اینگونه از صمیمیت شما کم نمی شود و حتی بر احترامی که نسبت به هم دارید اضافه می شود.بسیاری از پدران نا امید شکایت دارند که همسرشان به آنها واکنشی نشان نمی دهد وقتی از همسران پرسیده می شود، آنها اغلب می گویند ” من بسیار خسته ام ” یا “من به خواب بیشتر احتیاج دارم” یا “نوزادم به من بسیار احتیاج دارد و من می خواهم انرژی ام را برای او ذخیره کنم”.

گاهی بنظر می رسد مادران جسما با شوهران هستند ولی روانا با نوزادان وشما با صحبت کردن در این مورد می توانید احساسات را آسانتر کنید.

کمک کنید همسرتان زمان و انرژی بیابد:
در نگهداری ا ز نوزاد نقشی فعال داشته باشید و در امور روزمره خانه سهیم شوید. یکی از این راه ها کمک به وظایف خانه داری است تا او بتواند انرژی خود را به سوی رابطه ای جنسی با شما معطوف کند.

زمانی با وی عشق بورزید که کمتر خسته باشد. تا وقت خواب اغلب مادران تازه فقط می خواهند بخوابد چرا که نوزادان د رطول شب چند بار بیدار می شوند شیر می خواهند، پس خلاقانه زمان مناسب را پیدا کنید.

یک پدر بالغ باشید:
هیچ چیز به اندازه پدر شدن مرد را بالغ نمی کند. یک بخش مهم شخصی بالغ شدن توانا بودن برای دادن بخشی از خود ، به دیگری است. بخش دیگر، رشد یادگیری برای به تأخیر انداختن غرائز خود برای پاسخ به نیاز شخص دیگر می باشد. پدران تازه، وارد دومین مرحله بزرگسالی می شوند. شما پیش از این ممکن یود بدون فکر و از روی انگیزه عمل می کردید اما الان زمانی است که علایق خود را به تأخیر بیاندازید. ممکن است شما احساس کنید که می خواهید با همسر خود تنها باشید ولی نوزاد شما به او نیاز دارد. حال باید شریک خود را با کس دیگری تقسیم کنید. کنترل این احساسات می تواند اثری بالغ کننده بر یک مرد داشته باشد. بخاطر داشته باشید که طی اولین سال آنچه که کودک می خواهد به سادگی همان چیزی است که به آن نیاز دارد. آنچه که یاد می گیرید بدهید، لذت بزرگتر پدرشدن است.

فهم و احترام در ماه های اول پس از تولد، باعث می شود پدران به دنبال راه هایی برای بدست آوردن صمیمیت باهمسرشان خارج از نزدیکی فیزیکی باشند. در زمان های قدیم نویسندگان در باره نزدیکی می نوشتند که “شناختن شخص دیگر” عبارت “شناختن ”  معانی بسیاری را بدنبال دارد. این شرح می دهد که تعدیلات دو طرفه که یک زوج وقتی پدر مادر می شوند انجام می دهند با فهم اینکه ارتباط جنسی متضمن بسیاری چیزهای دیگری بیش از نزدیکی است وباعث می شود شوهر واقعا” به شناخت از همسر خود دست یابد. بله نزدیکی پس از تولد نیز وجود دارد. و نوع غنی و کامل تری از نزدیکی وجود دارد که یک مرد را بعنوان یک شخص مذکر، یک شوهر و یک پدر بالغ می سازد.

پدرانی که احساس می کنند از عدم نزدیکی در اولین ماهها ی پس از تولد رنج می برند ولی از بلوغ پذیرش این مسئله که نیاز آنها بعدا” نیز می تواند ارضا شود در می یابند که رابطه کلی اشان باشریک زندگیشان بهبود می یابد.