اخبار مهم
Home / زایمان / چگونه زایمان طبیعی راحت داشته باشیم؟
15330_778.jpg

چگونه زایمان طبیعی راحت داشته باشیم؟

هریس پویا، گروه ترجمه: این چند راه می تواند یک زایمان راحت برای شما به همراه داشته باشد.
 
  • نوشیدن چای برگ تمشک
  • شنا کردن
  • سیت آپ – خم نشوید
  • روی دست ها و زانو راه بروید
  • مصرف کلروفیل
  • ماساژ و فیزیوتراپی
  • ریلکس کردن
  • تصور و تجسم کردن
 
نوشیدن چای برگ تمشک
مادرهایی که تجربه بارداری داشته اند، نوشیدن سه لیوان چای برگ تمشک را توصیه می کنند. این نوشیدنی به تقویت هرچه بیشتر رحم کمک می کند. همچنین انقباض های شکمی قبل از زایمان را هم قوی تر و موثرتر می کند. ضمن اینکه برای تسهیل دردهای عادت ماهیانه هم موثر است.
 
شنا کردن
خیلی از مادرها برای اینکه بچه در بهترین موقعیت ممکن قرار گیرد، شنا کردن را توصیه می کند. در سی و هفت هفتگی می توان سه روز شنا کردن را در برنامه هفتگی گنجاند. شنا کردن به تکان خوردن بچه و قرارگرفتن او در بهترین موقعیت ممکن در کانال زایمان کمک می کند. هرچه موقعیت بچه در کانال زایمان بهتر باشد، درد زایمان زودتر شروع می شود.
 
 
در تخت یا روی مبل وصندلی خم نشوید
 خیلی از خانم ها پشت خود بالش می گذارند تا صاف بخوابند. خم شدن شما امکان قرارگرفتن در موقعیت خلفی را به بچه می دهد که برای زایمان خطرناک است.
 
روی دست و زانو راه رفتن
این کار به بهتر قرارگرفتن بچه در کانال زایمان کمک می کند. می توانید در هنگام تماشای تلویزیون یا موقعیت های دیگر کمی روی زانو راه بروید.
 
کلروفیل
با مصرف کلروفیل می توان آهن خون را افزایش داد. نوشیدن برگ چای قرمز هم می تواند رحم را برای زایمان آماده کرده و زمان لحظه دردهای قبل از زایمان را سریع تر و آسان تر کند.
 
فیزیوتراپی
فیزیوتراپی های مرتب تاثیر خوبی در زایمان خواهند داشت. به خصوص اگر موقعیت بچه دررحم نامناسب باشد، فیزیوتراپی راه خوبی برای قراردادن او در موقعیت بهتر است. رفتن به فیزیوتراپی در ماههای آخر بارداری موقعیت لگن و کمر مادر را به طور دقیق  بررسی می کند . همچنین می تواند به چرخش بچه و قرارگرفتن او در بهترین موقعیت کمک کند. هردو این موارد می توانند به شروع سریع دردهای زایمان و درد کمتر کمک کند.
 
استراحت و ریلکس کردن
این یکی از بهترین راههای ممکن برای داشتن زایمان راحت تر است. دراین شرایط درد زایمان کمتر و کمتر می شود.
 
تصور
در زمان زایمان، لگن خود را درحالیکه بازشده و بچه را درکانال زایمان تصور کنید. وقتی سر بچه بیرون می آید، با یک فشار محکم او را به بیرون هل دهید و در فشار بعدی، شانه ها و بدن او را بیرون دهید.