اخبار مهم
Home / کودک / چه زمانی فرزندم را از شیر بگیرم؟
95744_521.png

چه زمانی فرزندم را از شیر بگیرم؟

سوال مخاطب هریس پویا: پسرم ۹۳/۰۳/۱۷ به دنیا آمده است، تا چه زمانی می تونم از شیر بگیرمش؟ چون جایی خوندم اردیبهشت تا خرداد نباشد. همچنین درطول شب شیر می خورد. در زمان قطع شیردهی، وقتی شب بیدار شد چه کارکنم؟

پاسخ از دکتر نرجس نعیمی پور، متخصص اطفال:
مادر عزیز به  طور کلی باید بگویم که بعد از دوسالگی می توان به مرور زمان و به آرامی کودک را از شیر گرفت. اما تاکید بسیار می کنم که این کار باید به آرامی صورت گیرد و نباید به یک باره کودک را از شیرمادر محروم کرد. همچنین هر زمان که لازم باشد می توان کودک را از شیر گرفت و فصل مشخصی ندارد. همچنین روال از شیر گرفتن به این صورت است که اول شیر روز را قطع می کنیم و بعد شیر شب را. همچنین مدتی که شیر شب به آرامی قطع می شود ممکن است کودک بی تابی کند که در این شرایط توصیه می شود صبور باشید او را در آغوش بگیرید و حتی می توانید بهش آب یا شیرپاستوریزه بدهید. با این حال مدتی بی قراری طبیعی است و بعداز گذتش چند شب عادت می کند.
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.