اخبار مهم
Home / نوزاد / چند پیمانه شیرخشک برای پسر من کافی است‎؟
95757_388.png

چند پیمانه شیرخشک برای پسر من کافی است‎؟

سوال مخاطب هریس پویا: پسر من۶ ماه و نیم اش است و حساسیت به پروتئین گاوی دارد. در حریره بادام یا فرنی او با تجویز پزشک دو پیمانه شیر خشک آپتامیل پپتی می ریزم. آیا باید با آب قاطی کنم و بریزم یا همان پودر کافی است؟ درضمن پسر من شیرخشک نان اچ آ می خورد. وزن تولد   2900 کیلوگرم و وزن۶ ماهگی اش۷ کیلوگرم است. در شبانه روز چند پیمانه شیرخشک برای پسر من کافی است‎؟

پاسخ از دکتر نرجس نعیمی پور، متخصص اطفال:
مادر عزیز جواب سوال آخر شما را اول می دهم که باید بگویم در مورد میزان تعداد پیمانه شیرخشک نمی توان عدد مشخصی را تعیین کرد. در مورد میزان شیردهی باید بگویم مقدار مشخصی تعیین نمی شود و باید هرچقدر که شیرخوار تمایل به خوردن شیر دارد به او شیر بدهید. زمانی میزان شیردهی را تعیین می کنیم که شیرخوار کمبود وزن داشته باشد. برای همین هرمیزان که شیرخوار تمایل به شیرخوردن داشت به او شیر بدهید و برایش محدودیت ایجاد نکنید. وزن فرزند شما خوب است. همچنین می توانید پودر را با آب قاطی کنید. آب را به همان میزان شیرخشک با آب قاطی کنید.
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.