اخبار مهم
Home / قصد بارداری / چرا هر دو هفته یک بار پریود می شوم؟
95510_842.jpg

چرا هر دو هفته یک بار پریود می شوم؟

سوال مخاطب هریس پویا: ما از مهرماه اقدام به بارداری کردیم و جلوگیری نداشتیم که پریود نشدم تا اینکه دی ماه با آمپول پریود شدم و تا الان که وسطای بهمن ماهه چهار بار پریود شدم، نزدیک یه ماهم متفورمین ۵۰۰خوردم ولی منظم نشد و در عرض ۱۴روز دوبار پریود شدم. سونوگرافی هم دادم یه ماهه پیش تخمدونها تنبل نبود و همه چی طبیعی بود. میخواستم بدونم برای بارداری این وضع طبیعی هست یا نه؟ باید تحت نظر دکتر باشم؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز سونوگرافی تشخیص قطعی تنبلی تخمدان نیست در واقع به تشخیص ما کمک می کند و بنابراین شما باید حتما برای بررسی این مساله که پریودهای نامظنم دارید تست های هورمونی لازم را نیز زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید. احتمالا نامنظمی پریودتان و اگر نامنظمی تخمک گذاری دارید در زمینه تخمدان پلی کیستیک است و باید از این نظر و همچنین به دلیل اولیگومنوره تحت درمان قرار بگیرید و حتی اگر قصد بارداری نداشته باشید هم ما باید با دارو قاعدگی های منظم را برای شما بسازیم تا بعدا دچار مشکل نشوید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.