اخبار مهم
Home / قصد بارداری / چرا خونریزی پریودم کم شده است؟
93639_369.png

چرا خونریزی پریودم کم شده است؟

سوال مخاطب هریس پویا: دو ماهه قصد بارداری دارم این ماه زمان پریودیم یک روز لکه بینی قهوه ای داشتم و یک روز خونریزی کم نسبت به هر ماه، البته داروی ازیترومایسین سیتریزین و شربت دیفن هیدرامین برای سرماخوردگی مصرف می کنم، دلیل این خونریزی کم چیست؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز این مساله که عنوان می کنید پریود شما این بار متفاوت با دوره قبلی تان بوده است چون در این دوره داروهای خاصی را مصرف کردید لزوما ربطی به هم ندارد و به خاطر مصرف داروها پریودتان کم نشده است. مهم ترین نکته ای که از نظر ما برای خانمی که پریودش با دوره قبلی خیلی متفاوت است، باید بررسی شود مساله عوارض بارداری است به خصوص اینکه در حال اقدام برای بارداری هستید. پس تست بتا بدهید تا از نظر سقط زودرس، بارداری خارج رحمی و … بررسی شوید و مطمئن شویم که از این نظر مشکلی وجود ندارد. در ضمن در خانم های مبتلا به پی سو او ممکن است در یک ماه ریزش آندومتر کامل نباشد و در نتیجه ما مجبور شویم که از یک سری داروهای پروژسترونی استفاده کنیم تا در دوره بعدی ریزش کامل شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.