اخبار مهم
Home / کودک / پیشنهاد: قصه‌ خوانى خلاق و نمايش عروسكى در شهر کتاب
48049_194.jpg

پیشنهاد: قصه‌ خوانى خلاق و نمايش عروسكى در شهر کتاب

هریس پویا: هریس پویا پیشنهاد می‌دهد:

برنامه: قصه‌خوانى خلاّق همراه با نمايش عروسكى(بر اساس کتاب «جیب‌‌های آنجلیکا اسپراکت»)

گروه سنی: الف و ب (تا ۹ سال)

زمان برگزاری: يكشنبه ٢٥ مردادماه ساعت ٦ عصر

محل برکزاری:
زعفرانيه، مقدس اردبيلى، انتهاى خيابان الف شمالى، شهر كتاب الف

هزینه: رایگان

 


نمایش خلاق چیست؟
نظرات بسياری در مورد اينکه نمايش خلاق چيست و چه بايد باشد وجود دارد اما من فقط يک تعريف براي آن دارم. در اصل، نمايش خلاق فعاليتی نمايشی است که در آن تجربه شرکت‌کنندگان هدف اصلی به‌شمار می‌رود. اين موضوع متفاوت از کلاسهاي تئاتر است که هدف غائی در آنها آمادگی برای اجراست. معمولا نمايش خلاق برای کودکان ۴ تا ۹ ساله در نظر گرفته می‌شود – سنينی که، اگر هيچ فشاری برای اجرا وجود نداشته باشد شرکت‌کنندگان می‌توانند از تجربه نمايشی بهره‌مند شوند. نمايش خلاق شامل بازی نمايشی، اجرای داستان، سفرهای تخيلی، بازيهای تئاتر، موسيقی و رقص است. معيار در کلاس نمايش خلاق بر وانمود کردن است و نه فقط بازی کودکان. از آنجا که در نمايش خلاق تاکيد بر روند اجراست و نه حاصل کار، آموزگاران آزادند تا به هر ميزان که لازم است به اين کار زمان اختصاص دهند. هنگامی ‌که دانش‌آموزی در کلاس نمايش خلاق، به‌دليل کمرويی يا ترس، ترجيح می‌دهد به‌ جای شرکت در نمايش، صرفاً بيننده باشد، آموزگار می‌تواند به او اجازه اين کار را بدهد.
نوشته ژانين موير بوسگن – ترجمه: سعيد اميدی (منبع: وبلاگ کارگاه تئاتر کودک)
 

درباره کتاب «جیب‌‌های آنجلیکا اسپراکت»
کوئنتین بلیک در کتاب «جیب‌‌های آنجلیکا اسپراکت» ماجرای تخیلی دختری به نام «آنجلیکا» را برای کودکان بیان می‌کند که پیراهنش پر از جیب‌های مختلف و رنگارنگ است و موجودات و لوازم مختلفی مانند فیل، موش، پنیر، قایق، لباس، لوازم آشپزخانه، کلاه، بوق و بستنی در آنها وجود دارد.

پیشنهاد: قصه‌ خوانى خلاق و نمايش عروسكى

این کتاب نامزد دریافت جایزه کتاب‌های بامزه برای کودکان زیر ۶ سال شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: آنجلیکا توی یکی از جیب‌هایش مرغابی و در جیب دیگرش چند تا قایق دارد و یک جیب هم پر از کلاه‌های حصیری قشنگ برای بزغاله‌ها. و اگر کسی فکر خوابیدن به سرش بزند از جیب‌های آنجلیکا یک عالمه بوق بیرون می‌آید و حسابی سرو صدا راه می‌اندازد … (منبع: خبرگزاری کتاب ایران)

اگر عضو اینستاگرام هستید و هنوز به جمع نی‌ نی‌ بانی های اینستاگرام نپیوسته‌اید، با ما همراه شوید: NINIBANCOM@

embed-map