اخبار مهم
Home / زایمان / پریود شدن بعد از زایمان و قانون مهم آن
83565_597.jpg

پریود شدن بعد از زایمان و قانون مهم آن

سوال مخاطب هریس پویا: ۹ ماه است که زایمان کردم و نوزادم شیر خودم رو می خورد، اما هنوز پریود نشدم. مشکلی نیست؟ اگر الان نزدیکی بدون جلوگیری صورت بگیرد، تا چه مدت بعد تست های داروخانه ای  مشخص می کنن که بارداری صورت گرفته یا نه.

پاسخ دکتر میترا موسوی نسب،متخصص زنان و زایمان:
اگر همان طور که گفته اید شیر می دهید که خیر پریود نشدن تان مشکلی وجود ندارد؛ اما باید جلوگیری کنید. پریود نشدن بعد از زایمان مساله ای است که ممکن است تا پایان دوره شیردهی بچه یعنی تا دو سال هم ادامه داشته باشد. بعضی مادران هم بعد از این که دادن غذای کمکی را شروع می کنند، پریود می شوند. ولی در کل قانون مشخصی در این زمینه وجود ندارد. اما نکته مهم این است که از همان ابتدا جلوگیری را داشته باشید. در مورد بخش دوم سوال تان هم اگر دو هفته پریودتان عقب افتاد، می توانید با استفاده از بی بی چک از باردار یا باردار نبودن تان مطمئن شوید که البته این مسال به نوع بی بی چک هم بستگی دارد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.