اخبار مهم
Home / قصد بارداری / پریود شدم و با دستشویی رفتن دردم بیشتر می شود!
95491_707.jpg

پریود شدم و با دستشویی رفتن دردم بیشتر می شود!

سوال مخاطب هریس پویا: من يكساله در حال اقدام براي بارداري ام اضافه وزن ندارم. دوفاستون ٦ دوره، لتزول واستراديول وسه دوره  hcgبا مصرف كلومفين، اين ماه كلومفين خوردم و پريودم با تاخير٤ روزه با لكه بيني و پاكي و باز دو روز لكه بيني كه تست دادم منفي بود وبعد خون ريزي شديد داشتم الان روز ٥ خونريزي هستم كه ازدو روز پيش در ناحيه زيرشكم سمت چپ احساس درد دارم كه با رفتن بهwc  بدتر ميشه خواستم علت بدونم و لازمه كه به دكتر مراجعه كنم.پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز با این سابقه و شرح حالی که ذکر کرده اید لازم است که برای دردهای لگنی و خونریزی ها و لکه بینی های نامرتبی که دارید به پزشک مراجعه کرده و جداگانه ارزیابی و درمان شوید. اما در خصوص بارداری با توجه به اقدامات دارویی که تاکنون برای شما انجام شده اما متاسفانه نتیجه بخش نبوده است توصیه می کنم که حتما همراه همسرتان به یکی از کلینیک های نازایی مراجعه کنید تا وضعیت هر دو تان به صورت همزمان بررسی شده و در صورت لزوم پلن درمانی آی یو آی برای شما برنامه ریزی شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.