اخبار مهم
Home / قصد بارداری / پریودم عقب افتاده، آیا باردارم؟
95657_217.jpg

پریودم عقب افتاده، آیا باردارم؟

سوال مخاطب هریس پویا: من ۲۵ سالمه و تازه عقد کردم. سیکل های پریودیم معمولا ۳۰ روزه است. ماه پیش ۱۰ هم پریود شدم و روز ۷م و ۸م این ماه سکس کامل داشتم بدون جلوگیری. الان ۳ روزه پریودم تاخیر افتاده. از طرفی اولین رابطه جنسی ما بود. تو این چند روز واژن من ترشحات سفید رنگ و با خارش دارد. علت عقب افتادن پریودم حاملگی است؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، جراح و متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
ما معمولا به خانم هایی که سیکل قاعدگی منظمی دارند و به موقع دچار عادت ماهانه می شوند توصیه می کنیم اگر می خواهند بدانند که باردار هستند یا نه بعد از اینکه زمان مقرر پریودشان گذشت و خونریزی اتفاق نیفتاد آزمایش بدهند. حالا این آزمایش می تواند آزمایش خون یا بارداری باشد. کلا ما انتظار داریم که بعد از به تاخیر افتادن پریود، تست بتا عدد حدود ۱۰۰ را نشان بدهد و در این زمان معمولا با بی بی چک هم که چک کنند جواب مثبت است. اما در مورد خانم هایی که قاعدگی های منظمی ندارند ممکن است بعد از تاخیر در پریود آزمایش بدهند و نتیجه منفی باشد اما چند روز بعد که مجددا تست می دهند پاسخ مثبت است.
برای خارش و ترشحات هم باید به پزشک مراجعه کنید شاید به عفونت مبتلا شده اید و باید درمان شوید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.