اخبار مهم
Home / بارداری / وزنم در بارداری رو به کاهش است!
87291_299.jpg

وزنم در بارداری رو به کاهش است!

سوال مخاطب هریس پویا: من هفته دهم بارداری هستم. قبل بارداری وزنم ۷۸ کیلو بود یک ماه شده ۴ کیلو وزن کم کردم. ۷۴ کیلو شدم. به نظرتون این برای سلامت کودکم ضرر داره. از این به بعدم هم بیشتر وزن کم می کنم؟

پاسخ دکتر مرضیه بهنام، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
بطور کلی کاهش وزن در بارداری مطلوب نیست در صورتیکه دچار ویار بارداری هستید و با حالت تهوع و استفراغ دارید که به ضعف و بی اشتهای می انجامد، کاهش وزن خواهید داشت. هرچند ۴ کیلو زیاد به نظر می رسد. بنابراین، باید حتما تحت نظر مشاور تغذیه باشید تا رژیم غذایی با کالری مناسب جهت وزن گیری متعادل در بارداری به شما داده شود. در ضمن سیر رشد جنین باید تحت نظر متخصص زنان و زایمان بررسی شود.
به طور کلی عمده وزن گیری مادر و جنین در سه ماهه سوم بارداری رخ می دهد. با پایان سه ماهه نخست بارداری و شروع سه ماهه دوم از هفته ۱۶ به بعد، از ویار بارداری خلاص می شوید و اشتهای شما بهبود می یابد، به این ترتیب روند وزن گیری نرمال برای شما آغاز می شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.