اخبار مهم
Home / بارداری / ورم کلیه جنین درمان دارد
87606_582.jpg

ورم کلیه جنین درمان دارد

سوال مخاطب هریس پویا: در سونوگرافی كه از جنين به عمل آمده دكتر گفته كه هر دو كليه مقداری ورم دارند. هر جند دكتر زنان و زايمان گفته مسئله مهمی نيست ولی من خيلی نگرانم. علت ورم چيست؟ آيا كليه ها آسيب می بينند؟ در چه صورت بعد از تولد بايد آنتی بيوتيک مصرف بشه؟پاسخ دکتر فروزنده فارغ پور، متخصص زنان و زایمان:

ورم داشتن و حتی ورم کردن کلیه در جنین بسیار طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد و احتمال دارد که در اواخر بارداری ورم جنین از بین برود. علت ورم کلیه جنین به خاطر تمامی تغییراتی است که در دوران بارداری برای مادر اتفاق می افتد و موضوع نگران کننده ای نیست و احتمال آسیب دیدن کلیه های جنین بسیار کم است. شما باید بعد از زایمان خود حتما به متخصص اطفال مراجعه کنید تا نوزاد را معاینه کند و حتی سونوگرافی کلیه انجام دهد و بعد از آن اگر نیاز بود، درمان را شروع کنید.

 هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.