اخبار مهم
Home / بارداری / هفته ۲۸ بارداری، تپش قلب دارم
92484_437.png

هفته ۲۸ بارداری، تپش قلب دارم

سوال مخاطب هریس پویا: هفته ۲۸ بارداری هستم. تپش قلب بسیار شدید و تنگی نفس دارم و تپش قلبم مخصوصا وقتی به سمت چپ دراز بکشم طوریه که همه بدنمو می لرزونه. برای جنینم هم مشکل به وجود میاره ؟ دکتر قلب گفت پروپرانول بخورم، ولی شنیدم باعث کاهش وزن جنین می شه. برای کاهش تپش قلبم چه کار کنم؟ وزن جنینم هم در سونوی هفته ۲۵ ده روز عقب تر از سنش بود. با اینکه خودم تا الان دوازده کیلو وزن اضافه کردم. ضربان قلب جنینم هم ۱۵۷ بود تو آخرین سونو. مشکل نداره؟

پاسخ دکتر نسرین نصیرزاده،متخصص زنان و زایمان:
شما نباید در طرف چپ خود مشکل داشته باشید و بنابراین از نظر کم کاری یا پرکاری تیروئید و همچنین از نظر قلبی و تنفسی باید معاینه شوید. گفته اید متخصص قلب شما را معاینه کرده و دارو هم برای تپش قلب تان تجویز کرده است، طبق تجویز پزشک از دارو استفاده کنید. ابتلای به آنومی شدید و پرولاپس دریچه میترال هم سبب بروز این حالت ها در بیمار می شود. پروپانولول هم وزن جنین را کاهش می دهد، اما خیلی محسوس نیست. ضربان طبیعی قلب جنین هم باید بین ۱۲۰ تا ۱۶۰ باشد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.