اخبار مهم
Home / نوزاد / نوزاد باهوش، علامت
94483_499.jpg

نوزاد باهوش، علامت

سوال مخاطب هریس پویا: نوزاد پسری دارم که ۶ روز دیگر سه ماهه اش را تموم می کنه؛ وزن تولد۳۳۵۰ و قد۵۰ وزن کنونی ۶۶۵۰ و قد۶۳ قد و وزنش خوب است؟ اشیا را با دست نمی گیره و چیزی سمتش می بری نگاه می کنه با دقت. یه هفته ای هست که دستاش را می خوره و به اسباب بازی هایی که واسش خریدیم و آهنگ دارند خیلی خوب دقت می کنه. نوزاد از چند ماهگی اشیا را با دستش می گیره؟

پاسخ دکتر شهنام مرزدارانی، فوق تخصص نوزادان:
وزن نوزاد شما دو برابر شده است که ما انتظار دارین این افزایش وزن در ۵ ماهگی اتفاق بی افتد و این افزایش وزن او نشان دهنده این است که تغذیه مناسب داشته و براساس نمودار رشد کرده است. به طور کلی بعضی از نوزادان خیلی زودتر از دیگر نوزادان از نظر هوشی رشد می کنند و دقت نوزاد شما در سه ماهگی بسیار خوب است و هیچ گونه مشکلی ندارد. اینکه او به اشیاء عکس العمل نشان می دهد اصلا بد نیست و نوزادان از دو ماهگی گردن می گیرند و در این سن هم دست خوردن را یاد می گیرند. معمولا از ۴ ماهگی یا ۵ ماهگی نوزادان برای گرفتن اشیاء تلاش می کنند. 

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.