اخبار مهم
Home / قصد بارداری / نزدیکی دردناک و لکه بینی دارم
94902_912.jpg

نزدیکی دردناک و لکه بینی دارم

سوال مخاطب هریس پویا: ۲ ساله ازدواج کردم، معمولا نزیکی دردناکی دارم. ۷ ماه پیش دچار لک بینی مداوم به مدت ۲ ماه شدم، سونوگرافی طبیعی بود، پاپ اسمیر هم دادم نرمال بود، با ۴ دوره قرص یاز مشکل لک بینی برطرف شد. اما دو دفعه اس که دو روز بعد از نزدیکی دچار لک بینی میشم. قصد بارداری هم دارم. چیکار کنم؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز نزدیک های دردناک تان باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرد و هم شما و هم همسرتان از نظر عوامل روانی و روابط بین فردی هم بررسی شوید. اما در مورد بخش دیگر سوال تان به صرف اینکه بدانیم شما یکی دو روز قبل از پریودتان دچار لکه بینی می شوید نمی شود برای تان تشخیص خاصی گذاشت چون عوامل زیادی وجود دارد که می تواند منجر به لکه بینی قبل از پریود شود و نیاز به بررسی و پیگری دارد و از طرف دیگر هم ممکن است همه این بررسی ها را انجام دهیم و ببینیم که هیچ مشکلی وجود ندارد. ولی با این حال باید این بررسی ها را انجام دهید. با توجه به اینکه قصد بارداری دارید برای مشاوره های قبل بارداری مراجعه کنید تا اندومترتان هم بررسی شده و یک سری تست های هورمونی بدهید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.