اخبار مهم
Home / زایمان / نخستين بيمارستان تخصصي مادر و كودك در کشور
14340_239.jpg

نخستين بيمارستان تخصصي مادر و كودك در کشور

فارس: صلاح الدين دلشاد ــ رييس شوراي پزشكان مجمع خيرين سلامت كشور ــ با اعلام اين مطلب در آستانه برگزاري نخستين اجلاس بين‌المللي نيكوكاري، گفت: از مهم‌ترين نيازهاي كشور با وجود تولد نوزاداني با ناهنجاري‌هاي مادرزادي با خطر مرگ براي نوزاد و مادر، راه‌اندازي بيمارستاني مجهز به امكانات نگهداري و مراقبت از مادر و نگهداري و درمان نوزاد بود.

دلشاد، گفت: به اين ترتيب نخستين بيمارستان مادر و كودك كشور در شيراز راه‌اندازي شد و هم‌اكنون اين بيمارستان منحصر به فرد در كشور با ۱۲۰ تخت بيمارستاني با ظرفيت افزايش به ۳۰۰ تخت فعاليت و همه خدمات تخصصي و فوق تخصصي لازم براي تشخيص و درمان بيماري‌هاي جنين، نوزاد و مادر ارايه مي‌كند.

وي افزود: امكانات اين بيمارستان به صورت پراكنده در ساير بيمارستان‌هاي كشور وجود دارد. به عنوان مثال مركز طبي كودكان تهران، امكانات لازم براي كودكان را دارد، البته بدون امكانات مادران و يا در بيمارستان امام خميني (ره) و شريعتي بالعكس.

دلشاد افزود: البته قرار است در آينده يك بخش و كلينيك مادران هم در مركز طبي كودكان داير شود، اما در حال حاضر تنها مركز جامع خدمات تشخيصي و درماني مادر و نوزاد در كشور بيمارستان مادر و كودك شيراز است. رييس شوراي پزشكان مجمع خيرين سلامت كشور، خاطرنشان كرد: اين بيمارستان هم اكنون زير نظر دانشگاه علوم پزشكي شيراز به صورت هيات امنايي و با تعرفه دولتي به خدمت رساني مشغول است.

نخستين اجلاس بين‌المللي نيكوكاري به همت بنياد نيكوكاري فردوس به دبير كلي سيد رضا نيري اول و دوم تير با حضور مسوولان بلند پايه كشور و نمايندگان سازمان‌هاي جهاني در تهران برگزار مي‌شود.