اخبار مهم
Home / نوزاد / ناهمواری سر نوزاد، طبیعی است؟
95643_433.jpg

ناهمواری سر نوزاد، طبیعی است؟

سوال مخاطب هریس پویا: پسر من دو ماه و چهار روزش است. از هنگامی که به دنیا آمده دو طرف سرش یکسان نیست. یعنی یک طرف سرش کمی برجستگی دارد. از همان ابتدا در هنگام خواب بیشتر به طرف برجستگی سرش میخواباندم اما درست نمی شود. آیا مشکلی دارد باید پیش پزشک ببرم؟ هرچند موقعی که به دنیا آمده بود دکتر معاینه کرد و گفته بود که درست می شود.

پاسخ دکتر عباس مغدادی، متخصص اطفال:
بهتر است که نگران یکسان نبودن سر نوزاد خود نباشید. چندان مورد عجیبی نیست و درست می شود. در ۵-۶ ماهگی که مجدد اندازه دور سر فرزند شما گرفته شود، در آن زمان مشخص می شود که آیا مشکلی دارد یا خیر. اما در حال حاضر بهتر است که نگران نباشید و این ناهمواری اصلاح پذیر است. اگر سر کودک فقط در یک حالت قرار گیرد، سطوح بازی که بین استخوان ها است در یک طرف سر برخلاف سمت دیگر بسته می شود و باعث غیر قرینگی، کجی و ناصافی جمجمه می شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.