اخبار مهم
Home / قصد بارداری / نازایی با فولیکول های مناسب امکان پذیر است؟
95224_117.png

نازایی با فولیکول های مناسب امکان پذیر است؟

سوال مخاطب هریس پویا: قبلا بارداری داشتم. روز ۲۱ ام پریودم fsh 2.7و Lh 4.0….و  روز  5 ام پریودم fsh 12.5  و Lh 5.2 و پرولاکتین  228 بود.  پریود هایم بین ۲۴ تا ۳۰ روزه است. ۵ تا فولیکول  خوب بدون دارو ، روز ۲۰ پریود مشاهده شد است. رحم و تخمدان و همه چی عالی است و هیچ مشکلی وجود ندارد. ولی یک سال است که باردار نشدم. لتروزول  از ۳ ام پریود ۵ شب شبی ۱ دانه خوردم  باز باردار نشدم .

پاسخ از دکتر اعظم امیری، متخصص زنان و زایمان: 
دوست عزیز با این که سعی کرده اید شرح حال کاملی از خود درج کنید اما باید بگویم که آزمایش ذکر شده فقط بخشی آزمایش چکاپ مربوط به نازایی است و بقیه موارد ذکر نشده است. همچنین آزمایش اسپرم همسر شما هم باید بررسی شود و در مورد درمان تصمیم گیری درست صورت گیرد. بااین حال حتی اگر تمام آزمایشات نرمال باشد بازهم شما مبتلا به نازایی هستید که باید برای درمان تحت نظر متخصص نازایی باشید و داروهای تجویز شده در این زمینه مصرف کنید و در صورت نیاز از روش آی یو آی یا آی وی اف استفاده کنید. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.