اخبار مهم
Home / قصد بارداری / نابارور می‌شوید، اگر تحرکتان کم باشد
350x230xportrait_of_overweight_woman_in_park_eating_apple_600911BL.jpg.pagespeed.ic_.egpJtTUHL8.jpg

نابارور می‌شوید، اگر تحرکتان کم باشد

امید نیوز: افرادی که پشت‌ میزنشین هستند، برای جابه‌جا شدن از وسیله نقلیه استفاده می کنند، تحرک لازم را ندارد و ورزش نمی‌کنند بدانند همه این عوامل موجب غلبه سردی و رطوبت در بدن شده و ناباروری را در افراد ایجاد می‌کند.
 
 
دستیار تخصصی طب سنتی ایران اظهار داشت: طب سنتی ایران طب کل‌نگر بوده و به ناباروری میان مردان و زنان به طور کلی دیده می‌شود که ناباروری مانند سایر بیماری‌ها به این جریان کل‌نگر وابسته است.
 
به گفته وی ما متخصصان طب سنتی معتقدیم که بدن دارای اعضا رئیسه همچون قلب، مغز و کبد بوده هر کدام از اعضا اگر ضعفی پیدا کند، منجر به بیماری می شود و اعضا رئیسه در حفظ و حیات بدن بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود.
 
دستیار تخصصی طب سنتی ایران با بیان اینکه بروز بسیاری از بیماری ها در طب سنتی به ضعف اعضا رئیسه برمی‌گردد، ادامه داد: این دیدگاه طب سنتی است که همه مسائل را به اعضا رئیسه نسبت می‌دهد.
 
او با بیان اینکه مزاج ها به طور کلی به ۹ دسته تقسیم می‌شود، اظهار داشت: هر فرد با یک مزاج جبلی یا پایه به دنیا می‌آید که مزاج‌ها ممکن است در طول زندگیتحت تاثیر عوامل داخلی مانند فصل، سن، جنسیت، مکان زندگی، اعراض نفسانی (غم، اندوه، شادی، خجلت و… ) قرار گیرد و دچار دگرگونی شود که این تغییرات در برخی از افراد موجب ناباروری می‌شود.
 
وی عنوان کرد: ناباروری در مردان یا زنان می‌تواند به عنوان خلقی باشد یعنی با آن به دنیا آمده که مزاج بیمارگونه را به عرصه حیات آورده یا اینکه در طول زندگی آن اسبابی که به عنوان حفظ الصحه است و برای پیشگیری از بیماری بوده به خوبی رعایت نشده که اکنون فردی بالغ است، دچار ناباروری شده است.
 
دستیار تخصصی طب سنتی ایران اضافه کرد: اعضا ریسه‌ای بدن مانند قلب، مغز و کبد اگر از کار اصلی خود در بدن خارج شوند و دچار ضعف شده و فرد ضعف کلی پیدا می‌کند و اعضا تناسلی که در باروری نقش دارند، ضعیف می‌شوند و کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.
 
وی بیان داشت: یکی از دلایلی که موجب ناباروری در مردان می‌شود، قلت منی (کم بودن مایه منی) است و این قلت منی را ضعف بدن گفته می‌شود که فرد دچار ضعف عام است که ناشی از برتری یافتن کیفیت ۴ گانه سردی، گرمی یا تری یا خشکی است.
 
ایشان گفت: اکثر تدابیری که افراد در زندگی امروزی به کار می‌برند، تدابیر سرد و مرطوب‌کننده بدن است چرا که بیشتر افراد پشت‌میز‌نشین هستند و برای جابه‌جا شدن از وسیله نقلیه استفاده می‌کنند و تحرک لازم ندارد، ورزش نمی‌کنند که موجب غلبه سردی و رطوبت در بدن شده و ناباروری را ایجاد می کند.