اخبار مهم
Home / قصد بارداری / مو زائد و تخمدان پلی کیستیک، باردار می شوم؟
95147_407.jpg

مو زائد و تخمدان پلی کیستیک، باردار می شوم؟

 سوال مخاطب هریس پویا: قصد بارداری دارم و با تجویز کلومیفن و ایکویین خوردم. در صمن مو های زاید و پی سی او ام. آیا با خوردن یک ماه از این قرص امکان بارداری است؟ دکترم هیچ سونویی تجویز نکرده.
 پاسخ دکتر مریم یزدانی، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز ما نمی توانیم بگوییم شما با این درمان حتما باردار می شوید، شاید نیاز باشد درمان شما ادامه پیدا کند. باید در زماندار ۱۱ یا ۱۲ سیکل سونو بدهید تا وضعیت شما بررسی شود و مشخص شود وضعیت تخمک گذاری شما به چه صورت درآمده است، شاید نیاز به کم و یا زیاد کردن دارو ها باشد. 
 پاسخ دکتر سمیه علائی نسب، متخصص زنان و زایمان: 
 شما بهتر است با صلاحدید پزشک آزمایشات مربوط به هورمون های پرولاکتین، هورمون تیروئید و بقیه آزمایشات مربوطه را انجام دهید تا از علت باردار نشدن تان آگاهی پیدا کنید و شروع به درمان کنید. از طرف دیگر باید دید آیا افزایش وزن دارید یا خیر. اگر احتمالا اضافه وزن داشته باشید با ۳ تا ۵ درصد کاهش وزن تخمک گذاری بسیار راحت تر صورت می گیرد مخصوصا اینکه گفته اید دچار تنبلی تخمدان هستید. از طرف دیگر معمولا تنبلی تخمدان با یک دوره مصرف قرص کلومیفن بر طرف می شود و بعد می توانید در اقدام به بارداری موفق باشید ولی در هر صورت همه مراحل درمان را تحت نظر پزشک انجام دهید. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.