اخبار مهم
Home / بارداری / موقعیت جنین پایین‌تر از حد نرمال است!
87291_299.jpg

موقعیت جنین پایین‌تر از حد نرمال است!

سوال مخاطب هریس پویا:  من ۲۵ سالمه و در هفته ۳۰ بارداری هستم. دیروز با سونوگرافی مشخص شد که موقعیت جنین پایین تر از حد نرمال در لگن است، طول سرویکس هم بیست و هشت هست، دکتر گفت ممکن زایمان زودرس داشته باشی برای پیشگیری از زایمان زودرس و اینکه جنین بالاتر بره چی کارکنم.

پاسخ دكتر شهرزاد زاده مدرس، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:
البته نمی توان بطور قطع گفت که دچار زایمان زودرس خواهید شد ولی برای ادامه بارداری باید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید. هرچند بالا کشیدن جفت حداکثر تا هفته ۲۸ ادامه دارد و بعد از آن محل جفت چندان تغییر نخواهد کرد، ولی جفت پایین لزوما منجر به زایمان زودرس نخواهد شد. اقدام خاصی در جهت بالا رفتن جفت نمی توان انجام داد فقط کافیست استراحت عمومی و لگنی رعایت شود و از فشار و خستگی پرهیز کنید. ضمنا بطور مرتب تحت نظر باشید تا در صورت لزوم پزشک اقدامات و درمان های لازم را تجویز کند..

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.