اخبار مهم
Home / بارداری / مصرف ویتامین دی در سه ماهه اول ضرر دارد؟
95554_896.jpg

مصرف ویتامین دی در سه ماهه اول ضرر دارد؟

سوال مخاطب هریس پویا: هفته دوازدهم هستم. من در مطالب شما میخوندم که گفته بودین ویتانین دی در سه ماه اول تجویز نمیشه، اما پزشک من برای من تجویز کرد و فکر میکنم از هفته هشتم، هفته ای یک قرص میخورم، مقدار ویتامین دی من ۹٫۵ بود ، ایا اینکه من زود استفاده کردم ممکنه مسمومیت و یا اختلالی ابجاد کنه؟ و سوال دیگه اینکه تا کی اسیدفولیک رو مصرف کنم؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی: 

دوست عزیز ما می گوییم بهتر است که درمان کمبود ویتامین دی به بعد از سه ماهه اول بارداری موکول شود چون ما کلا دوست نداریم که خانم باردار در طی سه ماه اول بارداری نه ویتامین دی و نه هیچ داروی دیگری را مصرف کند پس تصور نکنید که این مساله فقط در مورد ویتامین دی و کمبود آن صدق می کند ولی در حال حاضر هم نگرانی جدی ای از این نظر برای شما وجود ندارد و این طور نیست که بگوییم چون یک عدد پرل ویتامین دی هر هفته خورده اید جنین تان دچار مشکل خاصی می شود یا مسمومیت پیدا می کنید پس نگران نباشید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.