اخبار مهم
Home / کودک / مرتب كردن اتاق كودک، بهترین راه ها
141612_203.jpg

مرتب كردن اتاق كودک، بهترین راه ها

برخی اسباب بازی‌های نرم را در کیف‌های بزرگ و ساک‌ها نگهداری کنید. با این کار آنها را از شر گرد و خاک در امان نگه می‌دارید.

ببینید کودکتان به چه رنگی علاقه دارد. اگر هنوز سنش به حدی نرسیده که بتواند به خوبی صحبت کند، یک جعبه مداد رنگی جلویش بگذارید تا خود یکی از رنگ ها را که دوست دارد انتخاب کند. کودکان بزرگ‌تر خود می‌توانند به شما بگویند که دوست دارند اتاق‌شان چه رنگی باشد.

یادتان باشد که اولویت با علاقه خود بچه‌هاست. سعی نکنید مدل و رنگ دلخواه خودتان را به زور به بچه‌ها تحمیل کنید. شخصیت آنها از همین سنین شکل می‌گیرد و اتاق‌شان می‌تواند آینه خوبی برای نشان دادن شخصیت‌شان باشد. البته منظور طرح و رنگ‌های غیرمعقول آنها نیست. باید محدودیت تعیین کنید اما باز آنها را در انتخابشان آزاد بگذارید.

اگر می‌خواهید جای لیوان بر میز کنار تخت اتاق خواب فرزندتان نماند، حتما يک زیر لیوانی و دستمال کاغذی بر روی میز قرار دهید. همچنین برای جلوگیری از ریخت و پاش شدن آن، يک ظرف کوچک برای سنجاق سر و سایر لوازم ریز در نظر بگیرید.

يک کیف بزرگ و مخصوص برای نگهداری سی. دی‌ها خریداری کنید و از دست سایر کاورهای پلاستیکی خلاص شوید.

با همکاری فرزندتان برای کتاب‌هایش برچسب تهیه کنید. همچنین اجازه دهید او به سلیقه خودش برای کتاب‌هایش برچسب‌های کارتونی انتخاب کند و در داخل آنها بچسباند.

نیمکتی خریداری کنید که بتوانيد با برداشتن نشیمن گاه آن، از فضای داخل آن برای نگهداری وسایل استفاده کنید. با داشتن این نیمکت‌ها، مي‌توانید اتاق را به سرعت مرتب کنید. همچنين نیمکتی را انتخاب کنید که در صورت لزوم بتوانید آن را با رنگ کردن دوباره نو کنید.

وقتی قصد تعمیر گیره‌ها و قفسه‌ها را دارید، از اینکه دست کوچک‌ترین عضو خانواده به آن می‌رسد يا نه مطمئن شوید. اگر نمي‌توانید جای آن را تغییر دهید، يک چارپایه کوچک تهیه کنید تا در صورت نیاز فرزندتان بتواند از آن استفاده کند.

برخی اسباب بازی‌های نرم را در کیف‌های بزرگ و ساک‌ها نگهداری کنید. با این کار آنها را از شر گرد و خاک در امان نگه مي‌دارید. در عین حال ذوق و سلیقه خود را نیز کنار نگذارید. اجازه دهید يکی از عروسک‌ها سرش از کیف بیرون بزند.

کیف‌ها، روسری‌ها و سایر لوازمي ‌که هر روز مورد استفاده شماست را از يک گیره مخصوص آویزان کنید تا همیشه آماده باشند.

ظرف بستنی و سایر ظروف مشابه را بشویید و مداد رنگی يا مداد شمعی‌هایی که نصف شده‌اند و ممکن است باعث کثیف شدن محیط شوند را در آن نگهداری کنید.

پیشنهاد
فکر نمی کنم فضایی در خانه به اندازه اتاق کودک سرزنده و پر از حس خوب زندگی کردن و پویایی باشد. انرژی که در اتاق های کودک هست آدم را وادار به زندگی می کند.صنایع چوبی آپادانا آغاز فعالیت خود را از سال ۱۳۷۴ با تولید مبلمان اداری و خانگی شروع و به مرور با جذب متخصصین مجرب و بهره گیری از فناوری و ماشین آلات روز اروپا سطح فعالیت خویش را با طراحی های مدرن روز دنیا بهینه نموده و همچنان در جهت بهبود محصولات گام بر می دارد.