اخبار مهم
Home / نوزاد / مدل ریزش مو در زنان و مردان چه فرقی دارد؟
4001_819.jpg

مدل ریزش مو در زنان و مردان چه فرقی دارد؟

خبرگزاری فارس: یك متخصص پوست و مو گفت: از عوامل ریزش موقت مو می‌توان هیجان شدید، زایمان، بیماری‎های شدید، جراحی و مصرف برخی داروها را نام برد كه ممكن است یك سال یا بیشتر طول بكشد.

افزود: شایع ترین نوع ریزش مو طاسی نوع مردانه یا آندروژنیك نامیده می شود كه عوامل به وجود آورنده آن با وراثت، هورمون ها و افزایش سن رابطه دارد و مربوط به ترشح هورمون آندروژن است كه این هورمون در مردان بیشتر ترشح می شود.
وی گفت: مو از ماده ای به نام كراتین ساخته شده كه این پروتئین در ساختمان ناخن ها و لایه خارجی پوست وجود دارد. تعداد موهای سر در بزرگسالان به طور متوسط بیشتر از ۱۰۰ هزار عدد است كه از دست دادن حدود ۵۰ تا ۱۰۰ عدد مو در طول روز طبیعی است.
عضو انجمن متخصصان پوست و مو ایران افزود: عوامل مختلفی نظیر وراثت، هورمون ها، اضطراب و هیجان می تواند فرد را به سمت ریزش ناگهانی مو یا شدید سوق دهد.
انصار گفت: طاسی نوع مردانه و از دست دادن مو به تدریج رخ می دهد و وضعیت ریزش مو در بین زنان و مردان متفاوت است. در آقایان ریزش مو معمولاً با كنار رفتن خط مو در بالای پیشانی آغاز می شود و در زنان كم پشت شدن مو به طور پراكنده در فرق سر مشاهده می شود.