اخبار مهم
Home / نوزاد / مدفوع سبز و آبکی نوزاد
95648_184.jpg

مدفوع سبز و آبکی نوزاد

سوال مخاطب هریس پویا: دخترم با وزن تولد ۳ کیلو، اندازه دور سر ۳۴ و قد ۴۹ به دنیا آمده است. الان که ۴ ماه و ۱۳ روز دارد، با وزن ۶۳۰۰ از شیرخودم تغذیه می شود. به پروتیین گاوی حساسیت دارد. از همان یک ماهگی تا الان روزی ۳ تا ۷ بار مدفوع می کند. اما آبکی و گاهی اوقات به رنگ سبز و یا کش دار است. آیا آبکی بودن مدفوع دخترم جای نگرانی دارد؟پاسخ دکتر عباس مغدادی، متخصص اطفال:

نوزادی که از شیر مادر تغذیه می کند، طبیعی است که شکم آن روزی ۵ تا ۶ بار کار کند. مدفوعی که شل، زرد رنگ و بد بو باشد به دلیل مصرف شیر است. اغلب نوزادان که تا شش ماهگی از شیر مادر استفاده می کنند، ممکن است با همین موضوع مواجه باشند. اما از ۶ ماهگی به بعد که علاوه بر شیر از غذاهای کمکی نیز مصرف می کنند، مدفوع آنها سفت می شود. مدفوع سبز می تواند طبیعی باشد اما تشخیص طبیعی بودن این رنگ برای مدفوع نوزاد تنها توسط پزشک است. بنابراین بهتر است فرزند خود را نزد پزشک ببرید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.