اخبار مهم
Home / نوزاد / مادران شاغل و شیردهی به نوزاد
71713_689.jpg

مادران شاغل و شیردهی به نوزاد

سوال مخاطب هریس پویا: نوزاد دو ماه و نیمه ای دارم که چون شغل پاره وقتی دارم تقریبا از ده روزگی با شیشه شیر هفته ای دو بار شیر خودم را می خورد؛ از دو هفته پیش شیشه شیر جدیدی براش خریدم که از اون موقع دیگه شیشه نمی گیره و گرسنه می مونه و گریه می کنه تا من برگردم. لطفا راهنمایی بفرمایید که من چکار می تونم بکنم.


پاسخ دکتر عباس شکری، متخصص کودکان:

در ابتدا بهتر است زمانی که شما از سر کار بر می گردید حتما نوزاد را در زمان های بعدی که کنار او هستید بر روی سینه بگذارید تا شیر بخورد چون تولید شیر خوب تنها از طریق مکیدن سینه انجام می شود و با شیردوش نباید انتظار تولید شیر خوب و غنی را داشته باشید. علت اینکه نوزاد شما شیشه شیر جدید را نمی گیرد به دلیل این است که سر شیشه قبلی گشاد شده بود و نوزاد شما راحتر شیر می خورد و الان شیشه شیر جدید به دلیل نو بودن سفت است و نوزاد شما نمی تواند به راحتی شیر بخورد.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.