اخبار مهم
Home / قصد بارداری / لقاح انجام می شود و لانه گزینی ندارم؟!
95481_264.jpg

لقاح انجام می شود و لانه گزینی ندارم؟!

سوال مخاطب هریس پویا: من ۱۰ ماهه که پیشگیری نمیکنم و نتیجه نگرفتم، ولی این دو ماه آخر (بعد از عکس رنگی) نشانه هایی پیدا میکنم که خیلی شبیه بارداریه، حتی ماه گذشته حالت تهوع داشتم! ولی باز هم پریود میشم، خودم احساس میکنم لقاح انجام میشه ولی لانه گزینی مشکل پیدا میکنه، این حس میتونه درست باشه؟ میشه کاری کرد؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز بر خلاف تصور شما این طور نیست که چون یک سری از علامت ها را دارید و به صرف داشتن تهوع و… بتوانید بفهمید که مثلا لقاح انجام شده و لانه گزینی مشکل دارد یا چنین ارزیابی های تشخیصی دیگری. پس لطفا با این افکار برای خودتان استرس و نگرانی مضاعف ایجاد نکنید. بهتر است این بررسی ها را به پزشک تان بسپارید و ممکن است علائمی که دارید صرفا ناشی از استرس شما برای این قضیه باشد. به یکی از کلینیک های نازایی مراجعه کنید تا ببینیم که اندیکاسیون استفاده از دارو یا روش های کمک باروری را دارید یا خیر و از مراجعات موردی خودداری کنید. 

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.