اخبار مهم
Home / زایمان / لاغر شدن بعد از زایمان قبل از آمدن عید
83230_590.jpg

لاغر شدن بعد از زایمان قبل از آمدن عید

سوال مخاطب هریس پویا: حدود دو ماه است سزارین کردم. نوزادم هم از شیر خودم و شیر خشک تغذیه می کنه. در دوران بارداری خیلی چاق شدم وزنم ۸۲ و قد  ۱۵۸ است. خیلی چاقم و می خوام تا عید به اندام مناسب تری برسم. یه رژیم بدید که هم به شیرم آسیبی نرسونه، هم چربی های اضافیم از بین بره.

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش،متخصص زنان و زایمان:
ببینید رژیم غذایی مناسب برای لاغری، چیزی نیست که بتوان به این شکل تجویز کرد. بهتر است به یک متخصص تغذیه کنید تا با توجه به وزن و شرایط جسمی که دارید، رژیم غذایی مناسبی برای تان تجویز کند.

پاسخ دکتر کوروش جعفریان، متخصص تغذیه:
برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب حتما باید به متخصص تغذیه مراجعه کنید و به این شکل ما نمی توانیم پاسخ مناسبی به شما بدهیم. چون پزشک بر اساس فاکتورهای متعددی مثل وضعیت سلامت، ترکیب بدنی، سابقه بیماری خاص، آلرژی خاص و… رژیم غذایی لازم را به شما توصیه می کند. در غیر این صورت باعث بروز مشکلاتی هم برای شما شده و هم روی شیرتان تاثیر خواهد گذاشت.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه پاسخش را می خواهید، به این صفحه بروید.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.