اخبار مهم
Home / نوزاد / قرص‌ جلوگیری، قدرت باروری را افزایش می‌دهد!
12476_699.jpg

قرص‌ جلوگیری، قدرت باروری را افزایش می‌دهد!

جام‌جم: مطالعات جدید نشان داده است، خانم هایی که حداقل به مدت ۵ سال از قرصهای ضدبارداری استفاده می کردند، قادر هستند بلافاصله پس از متوقف کردن مصرف قرص ها باردار شوند.
 
پژوهش ها نشان داده است، خانم هایی که مدت طولانی تری از این قرصها استفاده کرده اند، ۶ ماه تا ۱ سال زمان می برد تا پس از متوقف کردن قرصها باردار شوند. (قرص‌های ضد بارداری در برابر عوارضی مانند اندومتریوز که می تواند بارداری را سخت تر کند جلوگیری می کند)
تحقیقات اخیر، نشان می دهد که مصرف قرصهای ضدبارداری تاخیری در باردار شدن پس از متوقف کردن این قرصها ایجاد نمی کند. در حقیقت می توان گفت این یک افسانه قدیمی است که زنان پس از مصرف قرصهای ضدبارداری زمان بیشتری برای باردار شدن لازم دارند. پس از خوردن آخرین قرص، سطح هورمونها به سرعت کاهش پیدا می کند و به خانمها اجازه می دهد به سطح باروری طبیعی خود برگشته و در قدرت باروری آنها در آینده تاثیری نمی گذارد.
یافته های جدید مزایای دیگر استفاده از قرصهای ضدبارداری را کشف کردند که عبارتند از جلوگیری از عفونت های لگنی، کاهش خطر سرطان تخمدان، آندومتر و کم خونی.
چنانچه پس از مصرف قرصها تصمیم گرفته اید برای بارداری اقدام کنید قبل از آن خوردن ویتامین های دوران بارداری را حداقل به مدت یک‌ماه شروع کنید. این کار خطر نقص جنین را کاهش می دهد.
زوج‌هایی که به مدت یک سال است که برای بارداری تلاش می کنند اما موفق نشده اند، باید برای مشاوره و ارزیابی به متخصص مراجعه کنند. آنها به هر دلیلی مثل کم بودن تعداد اسپرم، آسیب لوله های رحمی یا ناباروری پیشین نیاز دارند تا مورد معاینه قرار بگیرند.