اخبار مهم
Home / قصد بارداری / قبل از بارداری این آزمایش‌ها را انجام دهید
24982_759.jpg

قبل از بارداری این آزمایش‌ها را انجام دهید

فارس: کبری طاهرمنش با اشاره به زمان ایده‌آل برای بارداری اظهار داشت: بارداری محدوده سنی مشخصی دارد و در آن سنین فرد به نهایت رشد جسمانی و فکری رسیده است.

وی افزود: اگر بارداری در سنین پایین و میانسالی اتفاق بیفتد مادر و جنین با مشکلاتی مواجه می‌شوند.

این فلوشیب اندوسکوپی زنان گفت: افرادی که در سنین بالاتر هستند به دلیل اینکه با گذشت زمان با مسائلی مانند فشارخون، دیابت و بیماری‌های قلبی مواجه می‌شوند باید قبل از اقدام به بارداری تحت نظر پزشک متخصص زنان قرار گیرد.

وی ادامه داد: بهتر است زنان ۳ ماه قبل از بارداری برای انجام آزمایش و غربالگری به متخصصان زنان مراجعه کنند. همچنین افرادی که مادر آنها بامعضلاتی مانند سقط مکرر و زایمان زودرس مواجه بوده‌اند باید مورد غربالگری قرار گیرند. همچنین کنترل بیماری‌های زمینی مانند فشار خون و دیابت نقش مؤثری در سلامت مادر و جنین دارد.

طاهرمنش گفت: مراجعه به متخصص زنان ۳ ماه قبل از بارداری به این دلیل است که مادر فرصت کافی برای انجام آزمایش و ترک عادت‌هایی مانند سیگار داشته باشد.

وی افزود: تابش مستقیم آفتاب به پوست موجب افزایش سنتز ویتامین D و این ویتامین مانع از ابتلا به پوکی استخوان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به زنان یائسه به دلیل از کار افتادن تخمدان توصیه می‌شود روزانه ۵ الی ۷ دقیقه در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرند. در عین حال نباید بیش از این حد در معرض نور آفتاب قرار گرفت زیرا مضر است.

بزرگترین مشکلی که در اکثر زنان ایرانی دیده می‌شود کاهش ویتامین دی خون است که زندگی آپارتمانی یکی از دلایل اصلی این مشکل محسوب می‌شود.