اخبار مهم
Home / قصد بارداری / فاصله بین دو بارداری، نظر شما؟
103340_787.jpg

فاصله بین دو بارداری، نظر شما؟

هریس پویا: فاصله بین دو بارداری از دغدغه‌های اصلی مادرانی است که نمی‌خواهند به داشتن یک فرزند اکتفا ‌کنند. شرایط جسمی و روحی مادر، سن مادر و مسائل اقتصادی و فرهنگی از جمله عواملی است که بر انتخاب میزان فاصله بین دو بارداری توسط زوجین تاثیرگذار است.
دو هفته پیش در صفحه اینستاگرام هریس پویا مطلبی پیرامون فاصله مناسب بین دو بارداری منتشر شده بود که مورد استقبال کاربران این شبکه اجتماعی قرار گرفت و بعضی کاربران هم نظرات و تجربه‌های خود در این باره را با دیگران به اشتراک گذاشتند. در این مطلب اشاره شده که فاصله بین دو بارداری برای حفظ سلامت مادر و كودک دست كم باید به ۳ سال برسد. همچنین این نکته هم اضافه شده که فقط فاصله كم بین بارداری‌ها نیست كه می‌تواند سلامت مادر و كودك را به خطر بیندازد، فاصله بیش از اندازه بین دو زایمان هم گاهی می‌تواند همانقدر دردسرساز شود كه زمان كم بین دو بارداری.

کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام هم نظرات متفاوتی را بیان کرده‌اند. فردی از تجربه خواهر خود و دردسرهای بزرگ کردن دو بچه با فاصله سنی حدود ۵ سال نوشته است: «درسته که میگن بهترین فاصله ۴ یا ۵ ساله، اما خیلی سخته… بیچاره خواهرم بچه اولش ۵ سالشه، دومی سه ماه پیش به دنیا اومد، خیلی داره اذیت میشه… از همه لحاظ سخته… شبا کوچیکه گریه میکنه، اون بیدار میشه، حالا یکی باید اونو بخوابونه… نمیتونی ۲ دقیقه تنهاشون بزاری… چون ممکنه(بچه) ۵ ساله چیزی بذاره تو دهنش یا فشارش بده….یا هزارتا اتفاق دیگه… که ماشالا بچه‌های این دوره خیلی شیطونن. به نظرم باید ۷_۸ سال باشه»

کاربر دیگری با تایید مناسب بودن ۳ سال فاصله بین دو بارداری نظر خود را اینگونه بیان کرده است: «فکر می‌کنم سه سال خوب باشه هم بچه از آب و گل در اومده هم رحم مادر استراحت کرده»

فاصله بین دو بارداری، نظر شما؟

مخاطب دیگری هم به عامل سن مادر در تصمیم‌گیری درباره این موضوع اشاره کرده و نوشته است: «بستگی به سن و سال مادر داره یه وقتهایی نمیشه صبر کرد»

فاصله بین دو بارداری، نظر شما؟

با توجه به استقبال دنبال‌کنندگان صفحه اینستاگرام هریس پویا از طرح این موضوع، نظرسنجی هفته گذشته وب‌سایت هریس پویا هم به این موضوع اختصاص یافت. در این نظرسنجی این سوال از مخاطبان پرسیده شد که «به نظر شما بهترین فاصله بین دو بارداری چند سال است؟» بیش از ۷۵ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با فاصله «۳ تا ۵ سال» موافق بودند که نشان‌دهنده اشتراک نظر اکثر مخاطبان با نظر غالب کارشناسان است. همچنین «گزینه‌های کمتر از ۳ سال» و «بیشتر از ۵ سال» هم به ترتیب حدود ۱۵ و ۹ درصد آرا را از آن خود کرده‌اند.
اگر هنوز در این نظرسنجی شرکت نکرده‌اید می‌توانید با مراجعه به این لینک نظر خود را بیان کنید.