اخبار مهم
Home / نوزاد / عرق سرد دست و پا و مرطوب شدن جوراب های نوزاد
64211_357.jpg

عرق سرد دست و پا و مرطوب شدن جوراب های نوزاد

سوال مخاطب هریس پویا: پسر پنج ماهه ای دارم که از شیر خودم تغذیه می کند. دست و پای بسیار یخی دارد، طوری که جورابش مرطوب می شود و پاهایش عرق سرد می کند. نیاز به انجام ازمایش دارد؟ وزن الانش ۶ کیلو و وزن تولد ۳۵۵۰ .
پاسخ دکتر اکبر کوشانفر، متخصص اطفال: 
شیر خوار ۶ ماه وزنش نسبتا خوب است، ولی باید در ۶ ماهگی وزنی بیشتر داشته باشد. مادر باید تغذیه خوب داشته باشد، امگا۳، قرص آهن و مولتی ویتامین خود را مصرف کند تا شیرش مقوی تر شود. در این سن نوزاد می تواند از غذاهای تکمیلی مانند فرنی و سوپ استفاده کند. عرق سرد دست و پا معمولا به علت کمبود ویتامین است. یکی از این ویتامین ها، ویتامین د است. باید قطره مولتی ویتامینی به نوزاد بدهید که ۴۰۰ هزار واحد ویتامین د دارد. درجه حرارت اتاق باید مناسب باشد. گاهی اوقات اتاق سرد است و دست و پای نوزاد عرق سرد می کند. می توانید برای اطمینان بیشتر آزمایش ادرار هم بدهید.
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. 

برای عضویت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترین و پربیننده ترین مطالب، کافی است یک بار فرم عضویت ما را از اینجا پر کنید.