اخبار مهم
Home / بارداری / صدای تق تق مهره‌های کمر در بارداری
68705_534.jpg

صدای تق تق مهره‌های کمر در بارداری

سوال مخاطب هریس پویا:  در هفته ۳۵ بارداری اولم هستم. ۲۴ سال سن دارم و تا ۲۷ هفتگی شاغل بودم. از ۴ ماهگی احساس کمر درد زیادی دارم، درحالی که قبلا سابقه کمردرد نداشتم. به تازگی موقع به پشت خوابیدن و غلت زدن به چپ یا راست و گاهی موقع راه رفتن کمرم صدای تق تق می دهد. مشکل چیه؟ آیا این دردها طبیعی هست؟

پاسخ دکتر آزیتا محمدی نژاد، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
كمر درد دوره باردارى اگر از ستون فقرات و مهره ها باشد طبيعى است. به دليل توليد بيشتر هورمون پروژسترون مهره هاى كمر شل مى شود و این عارضه منجر به قفل شدن كمر و ایجاد درد می شود. قرص كلسيوم به ترميم بافت استخوانى كمك مى كند. بدلیل اینکه غضروف وسط استخوان در دوران بارداری نرم می شود این صداد ایجاد می شود. بهتر است که بیشتر استراحت کنید و کارهای سنگین نکنید.
 اگر درد نواحي كمر همراه با درد زير شكم باشد بايد به پزشكتان مراجعه كنيد. معمولا اين درد به خاطر عفونت ادرار بوجود مى آيد که نباید آن را ساده بگیرید و حتما باید کنترل شود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.