اخبار مهم
Home / زایمان / شکم صاف داشتن آسان است، حتی بعد از بارداری (۹)
11901_712.jpg

شکم صاف داشتن آسان است، حتی بعد از بارداری (۹)

هریس پویا، مستانه تابش: مطلب نهم از بسته پیشنهادی «بازگشت به وزن قبل از بارداری» شما را با ورزش های مناسب برای از بین رفتن چاقی شکمی بعد از زایمان آشنا می کند.

 

بعد از ختم بارداری یکی از مهمترین آرزوهای هر مادری به دست آوردن تناسب اندام به خصوص در ناحیه شکمی است. چطور می شود این آرزو را برآورده کرد؟ این ورزش ها را جدی بگیرید.

 

روی زمین هر هر سطح صاف دیگری دراز بکشید. حالا عضلات شکمتان را به سمت داخل بکشید و منقبض کنید. سعی کنید عضلات شکمتان را تا ۱۰ شماره در این حالت نگه دارید و سپس به حالت آرامش بگردید.

 

چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرید و شکمتان را سفت و منقبض کنید. حالا دست های خود را بالا ببرید و تا ۱۰ شماره در همین وضعیت بمانید. وقتی توانستید این حرکت را به آسانی انجام دهید، بالا بردن پا را هم به این حرکت اضافه کنید. ۱۰ شماره در این حالت بمانید و دوباره به وضعیت اول بازگردید.

 

از میله بارفیکس آویزان شوید و سعی کنید لگن خود را خم کنید و زانوهایتان را به سمت شکم تان بالا بکشید.

 

روی زمین یا یک سطح صاف دراز بکشید و زانوهایتان را خم کنید. برای انجام این حرکت باید تنه خود را از زمین جدا کرده و چند ثانیه در این حالت بمانید. دوباره به وضعیت اول برگردید و حرکت را کرار کنید. برای انجام درست این حرکت باید از عضلات شکمی تان به جای عضلات شانه استفاده کنید.  

 

روی زمین یا سطح صاف به پشت دراز بکشید. کف پای خود را روی زمین قرار دهید و زانو ها را خم کنید. حالا به آرامی لگن خود را بالا بیاورید تا به نوعی پل بزنید. پای راست را از زانو صاف کنید نگه داری. بعد از چند ثانیه به وضعیت  اول برگردید و دوباره حرکت را برای پای چپ تکرار کنید.

 

اگر تازه مادر شده اید و می خواهید درباره روش های کاهش وزن پس از زایمان بیشتر بدانید، ادامه مطالب این بسته را در این صفحه ببینید. 

تغذیه دوران زایمان