اخبار مهم
Home / قصد بارداری / شرایطی که باعث می شود باردار نشوید!
94906_403.jpg

شرایطی که باعث می شود باردار نشوید!

سوال مخاطب هریس پویا: ۳۲ سن دارم ۲ سال ازدواج کردم بعلت تحصیل تمایل به بچه دار شدن نداشتیم و جلوگیری طبیعی داشتم، رفتم دکتر گفت سینه هات شير داره و پريودي نامنظم داری، قرص گلوکوفاژ و کابرلين وdostinex نوشت میخواستم بدونم من بارداری مشکل دارم؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز این که دو سال جلوگیری داشته اید لزوما شانس شما را برای بارداری کم یا زیاد نمی کند. اما در خصوص اینکه بی نظمی پریودتان در چه زمینه ای است اطلاعات کافی نداریم و این که در حال حاضر وضعیت هورمون پرولاکتین تان به چه صورتی است. به هر حال همین که درمان را شروع کرده اید خوب است و باید به درمان تان تا قبل از باردار شدن ادامه دهید و برای بارداری هم تحت نظر باشید. این شرایط لزوما منجر به نازایی نمی شود ولی لازم است که تا زمان دست یابی به بارداری تحت نظر باشید و در صورت لزوم از داروهای تحریک تخمک گذاری و… استفاده کنید.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.