اخبار مهم
Home / کودک / سوالات جنسی بچه ها و واکنش شما
108220_201.jpg

سوالات جنسی بچه ها و واکنش شما

هریس پویا: پاسخ دادن به سوالات کودکان یکی از چالش‌هایی است که همه پدر و مادرها با آن روبرو هستند. این چالش وقتی دشوارتر می‌شود که موضوع پرسش‌ها مرتبط با مسائل جنسی باشد. در نظرسنجی هفته گذشته هریس پویا که به همین موضوع اختصاص داشت از مخاطبان این پرسش مطرح شد که «به عنوان پدر و مادر قدرت و آگاهی پاسخگویی به سوالات جنسی کودکتان را دارید؟» ۴۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به گزینه «مطالعه دارم و قاطع پاسخ می‌دهم» و ۵۲ درصد به گزینه «متاسفانه اطلاعات دقیقی ندارم اما سعی می‌کنم پاسخ مناسبی بدهم» رای دادند. تنها ۸ درصد از مخاطبان گزینه «متاسفانه اطلاعاتم دقیق نیست و تمایلی به طرح اینگونه سوال و جواب‌ها ندارم» را انتخاب کردند.

به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر، اطلاع‌رسانی نسبتاً شفاف و به دور از محافظه‌کاری رسانه‌های دولتی مانند صدا و سیما و همچنین سایت‌های اینترنتی نظیر هریس پویا در رابطه با مسائل جنسی و از جمله تربیت جنسی کودکان، والدین ایرانی را نسبت به گذشته آگاه‌تر کرده است.
وب‌سایت هریس پویا از ابتدای فعالیت خود مطالب متعددی را در رابطه با روش پاسخ دادن به سوالات جنسی کودکان منتشر کرده است. همچنین در این وب‌سایت یکی از راهنماهای ویدئویی به طور کامل به تربیت جنسی کودکان اختصاص یافته و در آن به موضوع پرسش‌های جنسی کودکان هم پرداخته شده است.
اگر هنوز در این نظرسنجی شرکت نکرده‌اید می‌توانید با مراجعه به این لینک نظر خود را بیان کنید.