اخبار مهم
Home / قصد بارداری / زمان دقیق تخمک گذاری کی است
95493_214.jpg

زمان دقیق تخمک گذاری کی است

سوال مخاطب هریس پویا: من ۲۷ ساله هستم و قصد بارداری دارم ماه پیش ۱۸ دی پریود شدم و این ماه ۱۷ بهمن پریود شدم پریود من هر ماه ۲ روز زود تر از ماه قبل شروع میشه میخواستم بدونم اگه ماه دیگه ۱۶ یا ۱۵ اسفند پریود بشم تاریخ تخمک گذاری من دقیقا چه تاریخی هست؟پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:

دوست عزیز در خانم هایی که سیکل های مرتب ۲۸ روزه دارند معمولا تخمک گذاری حدود روز چهاردهم یعنی وسط سیکل اتفاق می افتد و به طور معمول انتظار داریم که زمان حدودی تخمک گذاری دو هفته مانده به زمان شروع خونریزی پریود بعدی باشد ولیی واقعا این طور نیست که بشود بر اساس تقویم یا علایم جسمی خاص یا مثلا کیت های تخمک گذاری زمان دقیق این کار را مشخص کرد و ما در مواردی که لازم باشد پیگیری های سونوگرافیک را در این زمینه انجام می دهید. اما در مورد زوجی که نازایی و شرایط خاص ندارند همین که حوالی وسط سیکل یک شب در میان رابطه داشته باشید خوب است و شانس بارداری تان بالا می رود.

هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.