اخبار مهم
Home / قصد بارداری / زایمان زودرس ناشی از چیست؟
95741_716.png

زایمان زودرس ناشی از چیست؟

سوال مخاطب هریس پویا: ٢١ساله ام است و دوماهه كه در ٢٢ هفتگی زايمان زودرس داشتم. جواب آزمايشات و سونو هم خوب بوده است و طول سرويكس ام ٣٥ بود. علت زایمان زودرس چیست؟ براي كاهش درد عكس رنگي چه قرصي مصرف كنم؟

پاسخ از دکتر فریبا الماسی، استاد دانشگاه، متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ لاپاراسکوپی:
دوست عزیز با توجه به شرح حالی که دادید باید بگویم که در بعضی از مواقع علت زایمان زودرس کوتاه بودن طول سرویکس یعنی کمتر از ۳۰ است که با توجه به طول سرویکس شما مشکل ناشی از این مسئله نیست. اما علت های دیگری در مورد زایمان زودرس مطرح است. ازجمله فعالیت زیاد و سنگین در بارداری، ایستادن طولانی مدت در بارداری، وجود اختلال هورمونی ،وجود عفونت های مختلف در بارداری، آنومالی رحمی در بارداری و … باعث زایمان زودرس می شوند. اما گاهی اوقات هم علت نا مشخص است. برای همین توصیه می کنم قبل از بارداری دوم با متخصص زنان مشورت داشته باشید. همچنین می توانید برای پیشگیری از درد رادیوگرافی قبل از انجام این کار با پزشک خود مشورت کنید و کپسول مخصوصی که به شما معرفی می کنند مصرف کنید. این کپسول درد شما را کاهش می دهد و باید از پزشک بخواهید تا برای شما تجویز کند. 
هریس پویا جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه هریس پویا و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.