اخبار مهم
Home / قصد بارداری / روشهای خانگی تعیین جنسیت
95722_474.gif

روشهای خانگی تعیین جنسیت

هریس پویا، گروه ترجمه:بسیاری از زوجین این روزها تمایل دارند که جنسیت فرزند آینده شان را خودشان مشخص کنند و برای همین به انواع تکنولوژیها و روشهای مختلف روی می آورند اما برخی از این تکنولوژیها بسیار گران است و در بیشتر مواقع زوجین به دنبال راهی راحت و ارزان برای مشخص کردن دختر یا پسر بودن فرزندشان میگردند. در اینجا برخی از روشهای خانگی انجام این روش را با هم مرور میکنیم. 
روش شتل
اساس این روش به آمیزش در زمان به خصوصی از تخمک‌گذاری بستگی دارد. ميزان موفقیت این روش بنا به منابع مختلف ۵۰ تا ۷۵ درصد گزارش شده است. نظریه تاييد كننده اين روش می‌گوید اسپرم‌های پسرساز سریع‌‌تر از اسپرم‌های دختر ساز حرکت می‌کنند و عمر کوتاه‌تری دارد بنابراین در زوجيني كه پسر می‌خواهند بايد آمیزش تا حد امکان نزدیک به زمان تخمک‌گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) باشد و اگر دختر بخواهند باید آمیز‌ش ۲ تا ۴ روز قبل از تخمک‌گذاری باشد. مزیت این روش آن است که هیچ جراحی یا دارویی در کار نیست و اصلا نیازی به مراجعه مداوم به متخصص وجود ندارد. این روش یکی از روشهای بیخطر برای تعیین جنسیت است اما در عین حال یکی از معایب آن این است که برای تعیین روز تخمک‌گذاری باید هر روز با دقت دمای بدن هنگام صبح قبل از خارج شدن از رختخواب اندازه گرفته شود تا نسبت به روز تخمک‌گذاری اطمينان حاصل شود و خب طبیعی است که هیچ تضینی برای موفقیت وجود ندارد.
روش ویلان
اساس این روش به آمیزش در روزهای خاصي از چرخه قاعدگی و همچنین موقعیت بیوشیمیایی بدن خانم در روزهای مختلف چرخه قاعدگی بستگی دارد. این روش برای پسردار شدن ۶۸ درصد و برای دختر دارشدن ۵۶ درصد موثر است. گروهی از دانشمندان هم می‌گویند موفقیت روش ویلان بیشتر از ۵۰ درصد نیست. برای این کار اگر  زوجين پسر بخواهند باید ۴ تا ۶ روز قبل از افزایش دمای بدن هنگام صبح آمیزش انجام شود و اگر دختر بخواهند باید آمیزش ۲ تا ۳ روز قبل از تخمک‌گذاری انجام شود. از جمله مزایای این روش هم این است که بی هزینه بوده و نیازی به دارو و جراحی ندارد. اما مانند روش قبلی هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد، ضمن آنکه خانم مجبور است هر روز دمای بدن هنگام صبح را اندازه بگیرد.
خوراکی ها بر جنسیت بی تاثیر هستند
بسیاری از خانمها هنگام برنامه‌ریزی برای باردار شدن انواع و اقسام خوراکی‌ها را می‌خورند با این امید ‌که فرزندشان پسر یا دختر شود در حالی که در بسیاری از موارد نتیجه برعکس شده است چون اساسا چنین روشی صحت علمی ندارند و تنها همین روش‌هایی که ارائه شد، به لحاظ علمی ثابت شده‌اند.
به طور کلی با وجود ارائه روشهای خانگی یا به اصطلاح طبیعی در تعیین جنسیت زمانی که بحث محاسبات ریاضی در تشخیص جنسیت میشود میتوان گفت که هیچ کدام از روشها منطبق بر واقعیت مطلق نیست. مثلا اینکه گفته میشود برای افزایش احتمال پسر دار شدن زنان باید پتاسیم بیشتری را در رژیم غذاییشان قرار دهند، تنها یک احتمال است و برای تعیین ۱۰۰ درصد جنسیت باید حتما از تکنولوژیهای مدرن کمک گرفت.