اخبار مهم
Home / بارداری / راهنمای ویتامین و مکمل دوران بارداری
95446_244.gif

راهنمای ویتامین و مکمل دوران بارداری

هریس پویا: راهنمای این هفته هریس پویا قرار است درباره استفاده از مکمل ها و ویتامین های مختلف در دوران بارداری مطالبی را ارائه کند. 
واقعيت اين است كه در اين دوران خانم‌ها نياز به دريافت كافي تمام انواع ويتامين‌ها و مكمل‌‌ها دارند اما شايد ندانند چگونه، از چه زماني و به چه مقدار بايد از اين مواد استفاده كنند و اصلا آيا اين نياز با تغذيه تامين نمي‌شود؟
در دوران بارداری نیاز به برخي ویتامین‌ها و مواد معدنی تا دو برابر قبل از بارداری افزایش می‌یابد. این میزان افزایش نیاز برای رشد جفت و جنین به حدی است که برخی اوقات تنها با مصرف مواد غذایی تامین نمی‌شود و بنابراین مصرف برخی قرص‌ها و مکمل‌ها ضروری است. شايد به نظر برسد مواد غذايي به اندازه كافي تامين‌كننده هر آنچه مادر نياز دارد، هستند. در واقع اگر مواد غذایی متنوع در حد متعادل مصرف شوند این مواد به بدن می‌رسند ولی نکته اینجاست که نیاز مادر باردار به قدری زیاد است که حتی به فرض مصرف مواد غذایی متنوع و متعادل هم بدن باز کم می‌آورد.
این راهنما مطالب بسیار مفیدی را در این باره ارائه می‌کند.  
برای مطالعه خلاصه مطالب ویتامین و مکمل دوران بارداری می‌توانید به این صفحه مراجعه و برای دیدن مطالب کامل روی لینک‌های زیر کلیک کنید.
مصرف ویتامین در بارداری
انواع ویتامین در بارداری
اندازه مجاز مصرف ویتامین در بارداری
فولیک اسید را سه ماه زودتر شروع کنید
مکمل ویتامین A در بارداری
مکمل کلسیم در بارداری
مصرف زیاد مکمل در بارداری
مکمل آهن در بارداری