اخبار مهم
Home / بارداری / رابطه جنسی در اواسط بارداری
44743_215.jpg

رابطه جنسی در اواسط بارداری

نقش طلایی برای داشتن نزدیکی در طول دوران بارداری همسرتان این است که شما و همسرتان به آن همچنان علاقه مند باشید. اما اکثر مردان می گویند که آنها نزدیکی در اواسط بارداری همسرشان کمتر دارند وقتی که همسرشان باردار می شود و انتظار تولد فرزند را دارند.

نزدیکی در طول دوران بارداری ممکن است احساسی کاملاً متفاوت از آنچه قبلاً بوده، باشد. شما ممکن است نگران باشید که نزدیکی به فرزندتان آسیب می رساند. اما فرزند شما در کیسه جنین محافظت می شود. بنابراین شما به بچه تان زمانی که نزدیکی دارید آسیب نمی رسانید.

اگر مسائل یا مشکلاتی وجود دارد برای مثال، همسرتان در دوران بارداری مقداری خونریزی دارد. با پزشک خود مشورت کنید و او به شما خواهد گفت که آیا نزدیکی داشته باشید یا خیر.

نزدیکی در اواسط بارداری همسرتان
همسر شما ممکن است انرژی بیشتری در سه ماهه دوم داشته باشد و علاقه او به داشتن نزدیکی در اواسط بارداری بیشتر شود.

شکل ظاهری بدن همسرتان تغییر کرده اگر شما می خواهید نزدیکی داشته باشید، اجازه دهید نزدیکی در حالتی انجام شود که همسرتان راحت تر می باشد به لحاظ موقعیتی.

در اوایل دوران بارداری همسرتان بدلیل نشانه هایی همچون تهوع، خستگی و … احتمالاً میل کمتری به نزدیکی داشته باشد. هورمونها و فشار خون بالا در سه ماهه دوم ممکن است باعث شود تمایل همسرتان به داشتن نزدیکی در اواسط بارداری بیشتر شود.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید
– صبور باشید، نداشتن نزدیکی با همسرتان ممکن است فکرتان را خراب کند اما بدانید آن برای همیشه نخواهد بود.
– سعی کنید به نیازهای همسرتان اول از همه توجه کنید و فکر کنید که او چه احساسی دارد. تهوع، استفراغ، دردناک شدن سینه ها و … از دلایلی هستند که باعث می شود همسرتان تمایل کمتری به داشتن نزدیکی داشته باشد. همسرتان ممکن است نوازش و ماساژ بیشتر ترجیح دهد.